w

Otwarta trumna z ciałem Pelego na stadionie. Przybyły tłumy, by go pożegnać

Trumna z ciałem Pelego pojawiła się dzisiaj na stadionie brazylijskiego klubu Santos FC. Tłumy kibiców przybyły na miejsce, żeby pożegnać jednego z najlepszych piłkarzy świata, który zmarł w czwartek 29 grudnia 2022 roku, w Sao Paulo. Fani przez całą dobę mogą oddawać hołd zmarłemu, a we wtorek kondukt żałobny zabierze go w ostatnią drogę. Jego ciało spocznie na cmentarzu w mieście Santos.

Sponsorowane
Twitter

Trumna z ciałem Pelego na stadionie

Już od samego rana pod stadionem Santos FC gromadzą się kibice, w tym działacze sportowi i sportowcy. Dokładnie w tym miejscu Pele grał w pierwszym zespole piłkarskim, a jego przygoda rozpoczęła w 1956 roku. Jako pierwszych do trumny dopuszczono bliskich i rodzinę. Wśród osób, które się pojawiły zaraz po rozpoczęciu czuwania, byli przedstawiciele dyrekcji klubu Santos FC, czyli rodzimej federacji, oraz władze międzynarodowych organizacji piłkarskich, m.in. FIFA.

Twitter

Sponsorowane

Prezes FIFA, Gianni Infantino najpierw oddał hołd zmarłemu piłkarzowi, a następnie zapowiedział, że organizacja wystosuje prośbę do władz federacji piłkarskich na całym świecie, aby nazywały w swoich krajach imieniem Brazylijczyka nowe obiekty sportowe.

Przyszłe pokolenia muszą wiedzieć kim on był (…), że dał światu wiele radości – powiedział Infantino, wskazując, że “dzięki Pelemu wiele osób stało się fanami piłki nożnej”.

Twitter

Pogrzeb legendy piłki nożnej

Uroczystości pogrzebowe Pelego rozpoczną się we wtorek o godzinie 12:00 czasu lokalnego.Brazylijski piłkarz spocznie na cmentarzu Memorial Necropole Ecumenica. W pogrzebie będzie uczestniczyć wyłącznie rodzina i bliscy przyjaciele. Brazylijskie media poinformowały, że w ceremonii weźmie udział rm.in. 100-letnia mama zawodnika. Z kolei siostra wyznała, że kobiety dotychczas nie informowano o zgonie syna, z powodu jej złego stanu zdrowia.

Twitter

Przyczyną śmierci piłkarza była niewydolność wielonarządowa, spowodowana nowotworem jelita grubego.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

5 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Drastyczna zmiany pogody. Śnieżyce i mróz już zmierzają do Polski

    Były chłopak Iwony Wieczorek kłamał zeznając. Gdzie był w chwili zaginięcia?