w

Drastyczna zmiany pogody. Śnieżyce i mróz już zmierzają do Polski

Ostatnimi dniami obserwowaliśmy naprawdę wysokie temperatury jak na zimę w Polsce. Nacieszmy się nimi, ponieważ już niedługo się to zmieni. Jeszcze w tym tygodniu termometry będą wskazywać plusowe temperatury, natomiast zmiana ma nastąpić w piątek. Szykujmy się do powrotu zimy.

Sponsorowane

Na ten moment pogoda w naszym kraju bardziej przypomina jesień niż wiosnę. W dniu dzisiejszym w środkowej i północnej części mogły wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura w ciągu dnia dobiła do 9°C na wschodzie, a na południowym zachodzie aż do 14°C. Zauważalny był też wiatr.

Wikimedia

Pogoda w Polsce 2 stycznia

Północ Polski będzie pochmurna i deszczowa, południe z dużą ilością słońca i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na wschodzie, do 14 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, okresami dość silny, w porywach osiągający do 60 km/h nad morzem i do 70 km/h na Podkarpaciu – powiedziała Anna Woźniak, synoptyk z IMGW-PIB.

Sponsorowane

Dzisiejszej nocy opady deszczu mogą pojawić się w środkowej części kraju. Spodziewać się można również mgieł, ograniczających widoczność nawet do 300-400 metrów. Wiatr będzie umiarkowany. Maksymalnie osiągnie prędkość do 60 km/h nad morzem i 55 km/h w rejonie Bieszczad. Termometry na południu wskażą 4°C a na zachodzie 8°C.

Wikimedia

Powrót zimy

Ciepło nie może jednak trwać wiecznie. Już niebawem ponownie zagości u nas zima. W wielu miejscach na północy kraju jeszcze przed weekendem spadnie śnieg. Mowa o kilkunastu a nawet kilkudziesięciu centymetrach białego puchu. Miejcie więc na uwadze, że ostatnie dni tygodnia będą bardzo śnieżne. Występujące lokalnie śnieżyce mogą nawet sparaliżować ruch drogowy, bądź doprowadzić do przerwach w dostawie prądu. Co gorsza, temperatura ma spaść nawet do minus 20°C na północy, wschodzie i w centrum kraju.

Publicdomainpictures

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

20 komentarze