w

Tragiczny wypadek polskiego busa w Niemczech. Nie żyje pięcioro Polaków

Dzisiejszy tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce niedaleko Wildeshausen w Dolnej Saksonii. Bus, w którym jechali Polacy uderzył w ciężarówkę. Przód busa został niemal doszczętnie zniszczony.

Sponsorowane

Dzisiaj w nocy na niemieckiej autostradzie A1 na odcinku nieopodal Wildeshausen doszło do wypadku. W miejscu zdarzenia znajduje się plac budowy, na który zjeżdżają ciężarówki przez zwężony pas drogi. W wyniku utrudnień samochody w tym miejscu znacząco zwalniają. Nie zrobił tego jednak bus z polskimi tablicami rejestracyjnymi. Dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung podaje, że mimo tego, że ciężarówka, za którą jechał bus wyraźnie zwolniła, kierowca busa z niewiadomych przyczyn uderzył w jej tył. Na miejscu zdarzenia nie znaleziono śladów hamowania.

Siła zderzenia była tak duża, że przód pojazdu został doszczętnie zniszczony. Służby ratunkowe myślały przez to, że w pojeździe znajdowały się 2 osoby, które podróżowały z przodu. Po przedostaniu się do wraku samochodu okazało się, że w busie było jeszcze 3 pasażerów. Wszyscy zginęli na miejscu.

Początkowo służby miały problemy z określeniem tożsamości ofiar. Wiadomo już jednak, że w busie jechało czterech mężczyzn oraz kobieta. Okoliczności zdarzenia zostaną wyjaśnione w trakcie dochodzenia.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   “Zero tolerancji” dla braku maseczek. Policja już nie będzie upominać

   Święta i Sylwestra spędzimy w domu. Ekspert podaje daty końca epidemii w Polsce