w

Tęczowa flaga zawisnęła na krzyżu na Giewoncie

Tęczowa flaga to ostatnio temat wielu debat w Telewizji, Internecie czy wśród znajomych. Flagi pojawiają się na pomnikach i budynkach a każde pojawienie się jej w nowym miejscu wzbudza wiele kontrowersji. Dzisiaj tęczowa flaga pojawiła się na krzyży na Giewoncie – bardzo ważnym miejscu dla chrześcijan.

Sponsorowane

Krzyż w tym miejscu został zamontowany przez parafian z Zakopanego 19 sierpnia 1901 roku. Miała to być pamiątka z okazji 1900 rocznicy urodzin Jezusa Chrystusa. W centralnej części krzyża widnieje napis: Jesu Christo Deo, restitutæ per ipsum salutis MCM (łac. Jezusowi Chrystusowi, Bogu, w 1900 rocznicę przywrócenia przez Niego zbawienia).

Gdy jedna z czytelniczek zauważyła dzisiaj tęczową flagę na krzyżu, od razu wysłała fotografie do Tygodnika Podhalańskiego. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że zgodnie z prawem umieszczanie w górach wszelkiego rodzaju ulotek, plakatów czy reklam jest surowo zabronione. Natomiast w trakcie kampanii wyborczej na krzyżu wisiał ogromny plakat wyborczy #DUDA2020. Sprawa miała być zgłoszona do prokuratury – czy w tym przypadku będzie podobnie?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Koronawirus może roznosić się przez dym papierosowy. Są pierwsze restrykcje!

   Legenda Solidarności – Henryk Wujec nie żyje. “Przedobry człowiek, uczciwy do bólu”