w

Tatry, nie żyje 38-latka. Kobieta zginęła na oczach trójki małych dzieci

Tatry, to właśnie w górach doszło w ostatnim czasie do tragicznego wypadku – nie żyje 38-latka. Coraz cieplejsza pogoda sprawia, że ludzie chętniej i częściej decydują się na urlop. Jednym z obieranych kierunków są góry. Wiele osób zapomina jednak o tym, że należy się odpowiednio przygotować, jeśli chodzi w wspinaczkę. Na przestrzeni kilku ostatnich dni doszło do niebezpiecznych wypadków. Niektóre mają tragiczny finał.

Sponsorowane

Wypadki w górach

Na letniej ścieżce na Kazalnicę Mięguszowiecką w rejonie Morskiego Oka doszło w niedzielę (28 maja) do śmiertelnego wypadku. Turysta poślizgnął się na śniegu – przekazał ratownik dyżurny TOPR Piotr Konopka.

Okazało się, że turysta wybrał się na ośnieżony szlak, w lekkim obuwiu sportowym. Do tego miał krótki rękawek. Nie był sam, towarzyszył mu kolega. Drugi mężczyzna był również nieodpowiednio ubrany do panujących warunków, oraz do wędrówek górskich.

Inny wypadek miał miejsce na Kazalnicy Mięguszowieckiej. Ratownicy TOPR przekazali, że mężczyzna spadł w urwisko, z wysokości 100-150 metrów.

Sponsorowane

Z relacji ratowników TOPR dowiadujemy się, że ciało turysty na pokładzie śmigłowca zostało przetransportowane do Zakopanego. “Drugiego turystę po wyprowadzeniu w bezpieczne miejsce trzeba było ewakuować śmigłowcem”.

Tatry nie żyje 38-latka

W tatrach, po stronie słowackiej, 38-letnia Słowaczka wybrała się na trudny szlak turystyczny – Zbójnicki Chodnik. Kobieta wędrowała razem z małymi dziećmi, które były w wieku 4, 7 i 8 lat. W pewnym momencie poślizgnęła się i spadła w przepaść. Zginęła na miejscu, na oczach swoich dzieci. Ratownicy ewakuowali maluchy za pomocą helikoptera.

Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego informują, że w wyższych partiach Tatr nadal leży śnieg. Rano jest on bardzo często jeszcze mokry i miejscami zmrożony. Natomiast w południe robi się grząsko. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia, a także odpowiedniego sprzętu, chociażby obuwia, raczków, kasku.

W miejscach występowania śniegu należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest bardzo ślisko, a poślizgnięcie się w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem — ostrzegają służby TPN.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

Jeden komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Robert Karaś dokonał niemożliwego! Polak to zrobił!

   Operacyjnie powiększyła sobie usta. Już po dobie wyglądała, jak po użądleniu