w

Szymon Hołownia chce masowego szczepienia Polaków przeciwko grypie

Pandemia koronawirusa trwa w najlepsze. Każdego dnia obserwujemy rekordowe ilości zarażonych a zbliżający się okres jesienny nie napawa optymizmem. Szymon Hołownia zauważa, że jesień zawsze związana jest ze wzmożoną zachorowalnością na sezonową grypę dlatego zachęca rząd do umożliwienia masowych szczepień Polaków na tą chorobę. Ma to zminimalizować możliwe konsekwencje nałożenia się zachorowań grypy i COVID-19.

Sponsorowane

Jesteśmy na progu sezonu grypowego. Co to oznacza? To, że bardzo wielu ludzi będzie miało objawy: kaszel, katar, wysoką gorączkę, z którymi pójdą do podstawowej opieki zdrowotnej. Jak dojdą do tego ci, którzy przyjdą, mając koronawirusa z bardzo podobnymi objawami, to system się zawali, a przynajmniej bardzo poważnie zatka i nie udzieli pomocy w taki sposób, w jaki powinien to zrobić.

– podczas konferencji powiedział Szymon Hołownia.

Hołownia uważa, że ten problem jest do rozwiązania: “Apelujemy do rządu o zakup kilkunastu milionów szczepionek, co najmniej kilkunastu milionów szczepionek, o doprowadzenie do tego, żeby te szczepionki na sezonową grypę były dostępne bezpłatnie dla każdego, żeby podjąć akcję masowego wyszczepiania przeciwko grypie sezonowej zwłaszcza grup ryzyka”.

Były kandydat na prezydenta wskazuje również, że np. w Niemczech czy Wielkiej Brytanii na grypę szczepi się nawet 70% społeczeństwa. Hołownia domaga się także utworzenia “spójnego, jasnego i czytelnego systemu zarządzania sytuacją, w której ktoś podejrzewa, że może być zakażony koronawirusem”.

Całej konferencji wysłuchasz tutaj:

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Bulterier rzuca się na małego pieska. A gdyby tego było mało jego właściciel… robi coś podobnego!

   Cud w szpitalu. Dziecko urodzone przez kobietę, która sama nie oddycha od marca