w ,

Szpital prosi siostry zakonne o pomoc w opiece nad zakażonymi. Mają zarabiać więcej niż pracownicy szpitala

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim prosi Konferencję Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce o pomoc przy pacjentach chorych na COVID-19. Zgodnie z ofertą, zakonnice miałyby otrzymywać wynagrodzenie o 20% wyższe niż stawka obowiązująca w szpitalu.

Sponsorowane

Skierowanie Sióstr do pacjentów będzie dla nas nieocenioną pomocą, gdyż obecnie już 30 osób spośród personelu medycznego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. ma dodatni wynik na obecność koronawirusa i przez służby sanitarno-epidemiologiczne (z uwagi na konieczność odbycia kwarantanny) zostało wyłączonych z codziennej pracy przy chorych.

– apeluje zarząd szpitala

Zakonnice miałyby wykonywać czynności pielęgnacyjne, które nie wymagają specjalistycznego wykształcenia pielęgniarskiego. Szpital szuka rozwiązań w związku ze zwiększającą się liczbą pacjentów. W ramach pomocy władze szpitala oferują zakonnicom atrakcyjne warunki:

Siostrom, które zdecydują się pomóc w opiece i pielęgnacji pacjentów z COVID szpital oferuje całodobowe wyżywienie, zakwaterowanie oraz wynagrodzenie stanowiskowe powiększone o 20% w stosunku do obowiązującej w szpitalu stawki

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Zakaz wesel, sprzedaż alkoholu do 19.00 i nauka zdalna. Mówi się o kolejnych obostrzeniach

   Poseł PiS trafił do szpitala z powodu COVID-19. “Nie jestem w stanie dzisiaj mówić”