w

Szef Pfizera nie przyjął szczepionki na COVID-19 bo “nie chce wpychać się w kolejkę”

Albert Bourla, dyrektor generalny Pfizera, został zapytany przez CNBC o to czy przyjął już szczepionkę na COVID-19, którą przygotowali we współpracy z niemieckim BioNTech. Odpowiedział, że on oraz inni członkowie zarządu nie chcą “wpychać się w kolejkę”.

Sponsorowane

Masowe szczepienia przeciwko COVID-19 ruszyły w USA już w poniedziałek. Szef Pfizera powiedział jednak, że nie jest w grupie osób, które wyselekcjonowane zostały do przyjęcia preparatu. Do tej grupy należą pracownicy służb medycznych, mundurowych czy osoby znajdujące się w domach opieki. Bourla zwrócił uwagę, że jak na 59-lat cieszy się całkiem dobrym zdrowiem, dlatego nie byłoby w porządku, gdyby przyjął szczepionkę szybciej niż inni, bardziej potrzebujący ludzie.

Pfizer przeprowadził pewne badania, które mówią, że gdyby dyrektor koncernu zaszczepił się “przed kamerami” to społeczeństwo mogłoby podejść do preparatu z większą gotowością. Szczepienie takie mogłoby jednak zostać potraktowane dwojako – jednych zachęci, a drudzy będą zarzucali “wychodzenie przed szereg”.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Psy potrafią rozpoznać złą osobę i nauka to potwierdza

    Zawieszono loty z Wielkiej Brytanii do Polski! Podróżni będą testowani