w ,

Zawieszono loty z Wielkiej Brytanii do Polski! Podróżni będą testowani

Względy bezpieczeństwa zadecydowały o zawieszeniu lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Zmiana wchodzi w życie od północy z poniedziałku na wtorek (21/22 grudnia). Powód takiej decyzji to nowa odmiana koronawirusa.

Sponsorowane

Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa.

– napisał w nocy rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller już wcześniej zapowiedział, że Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zbierze się i omówi sprawę nowej odmiany koronawirusa jeszcze dzisiaj o 10.00. Rząd zbiera informacje i analizuje dane przekazywane przez Wielką Brytanię.

doram, Getty Images
Sponsorowane

Z kolei Minister zdrowia zaleca aby osoby, które ostatnio przebywały na terenie Wielkiej Brytanii poddały się testom. Od dzisiaj, zgodnie z dyspozycją ministra zdrowia, Inspekcja Sanitarna ma obowiązek wykonać test na koronawirusa każdej osobie, która przebywała ostatnio w Wielkiej Brytanii i zgłosi się w celu takiego badania.

Przed chwilą wydałem dyspozycje @GIS_gov aby od jutra wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wlk Brytanii. Proszę kontaktować się z lokalnym sanepidem.

– napisał Adam Niedzielski na Twitterze.

Nie tylko Polska zawiesza loty

Holandia i Belgia zawiesiły połączenia już wczoraj. Włochy, Austria i Niemcy rozważają taką możliwość, a Hiszpania wzywa do ogólnoeuropejskich działań.

Co wiemy o nowej odmianie?

W sprawie VUI-202012/01 – takie oznaczenie nadano nowej odmianie, niestety nie wiadomo jeszcze za wiele. Dowiedzieliśmy się o niej 14 grudnia od brytyjskiego ministra zdrowia, Matta Hancocka. Nowy odmiana wirusa ma się rozprzestrzeniać dużo szybciej niż pierwotny, jednak sam przebieg choroby nie wykazuje różnic. Zgodnie z tym co udało się ustalić, obecna szczepionka niestety nie działa na ten wariant koronawirusa.

WHO poza terytorium Wielkiej Brytanii potwierdziło 11 infekcji nową odmianą wirusa. 9 w Danii oraz pojedyncze przypadki w Holandii i Australii.

Sponsorowane

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Szef Pfizera nie przyjął szczepionki na COVID-19 bo “nie chce wpychać się w kolejkę”

   Osoby zaszczepione na COVID-19 uzyskają przywileje. Jest projekt