w

Potężna śnieżyca dopiero przed nami. Tyle śniegu nie mieliśmy od przeszło 10 lat!

Zima dopiero przed nami. Do Polski nadciąga bowiem prawdziwa śnieżyca. Opady, z którymi mieliśmy do czynienia do tej pory to nic, w porównaniu z tym, co nas czeka. Synoptycy ostrzegają, że pokrywa śnieżna miejscami może sięgać nawet 40 cm. Takiej zimy nie było w Polsce od lat!

Sponsorowane

Póki co pogoda szczędziła nam mroźnej i śnieżnej zimy, Trzeba przyznać, że listopad był względnie ciepłym i słonecznym miesiącem, z niezbyt licznymi opadami deszczu. Najnowsze prognozy przewidują, że w przyszłym tygodniu czeka nas prawdziwy atak zimy. Jeśli jeszcze nie wymieniłeś opon, lepiej zrób to czym prędzej. CZego więc powinniśmy spodziewać się za kilka dni? Z całą pewnością nadejdzie śnieżyca, jakiej nie było od dekady. Dla przypomnienia, ostatnia najsroższa zima miała miejsce w latach 2012 i 2013. Wówczas w marcu gdzie nie gdzie panowały dwudziestostopniowe mrozy. Z kolei na początku kwietnia spadło ponad 30 cm śniegu.

Twitter

Do Polski nadciąga potężna śnieżyca

Portal dobrapogoda24.pl zapowiada śnieżycę, jakiej nie widzieliśmy od lat. Ma wystąpić już w przyszłym tygodniu na terenie naszego kraju. “Najnowsze prognozy opadów śniegu szokują, bo wskazują miejscami pokrywę śnieżną sięgającą nawet 15-40 cm, a w górach znacznie więcej. Śnieżyca w kilku falach ma się pojawić między około 9-13 grudnia 2022”.

Sponsorowane

To jeden z niżów przyniesie tak obfite opady śniegu. Ma im towarzyszyć również silny wiatr. Oznacza to jedno, miejscami wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne. Na ten moment autorzy pogody nie podają, w których regionach kraju spadnie najwięcej śniegu. Na te informacje musimy jeszcze zaczekać.

Twitter

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Szpital 3 razy odesłał rodziców z 5-latką. Zmarła w tragicznych okolicznościach

   Paparazzi przyłapali Kingę Dudę na gorącym uczynku. Tata będzie zawiedziony