w

Śmiertelne pobicie Eryka. Śledczy dotarli do skasowanych wiadomości 16-latki

Wczoraj, tj. 6 marca, miał miejsce pogrzeb brutalnie pobitego w Zamościu Eryka. Jego życie zakończyło się przedwcześnie i niespodziewanie, w wieku zaledwie 16 lat. Oprawcami okazali się jego rówieśnicy – 17-letni Daniel G., 16-letni Szymon J. oraz 16-letni Arkadiusz P. Wszyscy trzej usłyszeli już zarzuty i zostali aresztowani. Jedynie 16-letni Gabriela P., która również towarzyszyła w pobiciu, została zwolniona. Na jaw wychodzą nowe fakty związane z dziewczyną.

Sponsorowane

Śmiertelne pobicie 16-latka w Zamościu

Do zdarzenia doszło 28 lutego, kiedy Eryk wracał ze szkoły, do domu babci. Niestety nigdy tam nie dotarł. Kiedy przechodził przez park Planty zlokalizowany w centrum miasta, na jego drodze stanęli napastnicy. Bili i kopali 16-latka przez kilka minut. Mimo że ten błagał ich o litość, nie otrzymał jej. Zadane ciosy były na tyle silne, że kiedy na miejscu pojawili się ratownicy, reanimacja nie miała już sensu. Po ataku młodzi przestępcy oddali się. Gdy wracali do domu autobusem, ścierali z butów krew Eryka.

Eryka znałem od lat, z pewnego oddalenia lecz widziałem: gdy z babcią szedł do szkoły, grał z kolegami w piłkę,...

Posted by Przewodnik Zamość on Monday, March 6, 2023

Zarzuty wobec oprawców

Sponsorowane

Policja w krótkim czasie zatrzymała czwórkę nastolatków. Daniel G. usłyszał zarzut zabójstwa. To właśnie 17-latek miał wymierzyć śmiertelny cios. Z racji na wiek przebywa w areszcie, ale nie przyznaje się do winy. Z kolei Arkadiusz P. i Szymon J. usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu. Skierowano ich do schroniska dla nieletnich.

Okazuje się, że jako jedyną zwolniono do domu 16-letnią Gabrielę P. po przesłuchaniu. Śledczym udało się dotrzeć do skasowanych przez nią wiadomości na Messengerze. Są wstrząsające. To właśnie dziewczyna chciała zemścić się na Eryku, który miał rzekomo rozpowiadać o niej plotki. Z racji tego, że ani Daniel G., ani jego kompani nie wiedzieli, jak chłopiec wygląda, to dziewczyna im go wystawiła. Wiedziała, o której kończy zajęcia, gdzie będzie. Wystawiła go na śmierć… Z wiadomości jasno wynika, że wszystko było zaplanowane.

“16-latka usłyszała zarzut pomocnictwa w pobiciu” – przekazał serwisowi Fakt prok. Artur Szykuła z Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Prokuratura zwróciła się z wnioskiem do sądu o umieszczenie nastolatki w schronisku dla nieletnich.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

42 komentarzy

 1. Wczoraj ogladalem uwage serce sie lamie.Jaka zjebana znieczulica.Nikt nie zareagowal.Bloki samochody park.Ludzie obudzcie sie i reagujcie.Mialem w zyciu pare sytuacji i nie przeszedlem obpjetnie moze dzis ten dzieciak by zyl😔

  • Barbara Gołąbek tak jest od dluzszego czasu a bedzie jeszcze gorzej.Mi to nie przeszkadza wrecz przeciwnie zawsze zycze kazdemu jak najlepiej.Niech mu sie uda w tych ciezkich czasach.Czesto jest tk ze krytykuja Ci co w zycou nic swojego nie zrobili tylko pracuja na etacie od dechy do dechy.Jest ryzyko jest zabawa.Sam pracuje na wlasna reke 19lat takze wiem co z czym sie je takze tak😉

  • Rafał Nalazek tak będzie gorzej ale my już ba to wpływu nie mamy.Nigdy nie odmówiłam pomocy.A byłam juz nie raz świadkiem jak nikt nie pomógł przeszedł obojętnie.Teraz takie czasy że niektórzy ludzie żyją sami dla siebie.

 2. Najwyższy czas aby w Polsce zaczęła działać obywatelska sprawiedliwość i wzięła sprawy w swoje ręce. Patologia pis sprawiedliwość nigdy nie dzialala

 3. Ta dziewczyne to zamknął bym razem z tym kolesiem co zabił bo ona dała zlecenie aby chłopaka zabić ta suka powinna gnić w pierdlu bo dzieciaki wszystko mogą bo nie ponoszą żadnych konsekwencji i dlatego takie tragedie się zdarzają i najgorsze jest to że będą się zdarzać

 4. Bardzo przykra sprawa, powinna otworzyć nastolatkom oczy. Do jakiej tragedii prowadzi bezmyślna ślepota w dominującą w grupie osobę. Nie znali a skatowali … A rodzice oprawców … sa tak sami ofiarami swoich dzieci, jak rodzice chłopca… gdyby wiedzieli…. szkoda kazdego życia… I niestety pewnie kolejnych….

 5. Jakie schroniska jakie poprawczaki jakie więzienia. Przywrócić karę śmierci i na stryczek. Czemu my podatnicy mamy ich utrzymywać.
  Oni to zaplanowali z zimna krwią to nie było zadne pobicie. Planowane morderstwo. KS bez sądu

 6. Zakuć w dyby całą czwórkę w centrum miasta w samo południe i niech się dzieje wola bliskich. Opiekun prawny powinien stanąć i wydać rozporządzenie tłumom zebranym w tym miejscu!