w

Tragedia na pokładzie samolotu linii LOT. Niespodziewanie zmarła kobieta

Śmierć kobiety w samolocie. Do tej tragedii doszło w czasie lotu z Chicago do Krakowa. Pasażerka zmarła w trakcie lotu obsługiwanego przez polską linie LOT. Sprawa obecnie jest wyjaśniana przez policję i prokuraturę.

Sponsorowane

Śmierć kobiety w samolocie

O zaistniałej sytuacji poinformowała rzeczniczka Kraków Airport, Natalia Vince . W trakcie lotu PLL LOT z Chicago do Krakowa zmarła jedna z pasażerek. Samolot w środę rano, 28 czerwca wylądował w podkrakowskich Balicach. Następnie wdrożono wszelkie niezbędne procedury.

Wciąż trwają ustalenia służb, co do przyczyn śmierci kobiety. Prawdopodobnie były to przyczyny naturalne. Pasażerka miała 76 lat — przekazał w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Stanisław Gleń.

W związku z przykrym incydentem pojawiło się również oświadczenie przewoźnika lotniczego: “Składamy kondolencje bliskim pasażerki, której zgon stwierdzono podczas dzisiejszego lotu z Chicago do Krakowa”.

Sponsorowane

Kolejna śmierć na pokładzie linii LOT

Okazuje się, że to już druga śmierć na pokładzie linii LOT, w przeciągu zaledwie dwóch tygodni. 16 czerwca zmarł pasażer, który podróżował linią LOT z Rodos do Katowic. Maszyna musiała lądować awaryjnie w Bukareszcie. Co się wówczas stało? Rzecznik PLL LOT, Krzysztof Moczulski przekazał, że podczas lotu pasażer stracił przytomność. Personel pokładowy podjął się reanimacji i prowadził ją aż chwili awaryjnego lądowania w Bukareszcie w Rumunii. “Po wejściu ekipy medycznej lekarz stwierdził zgon”.

Pasażerowie oraz obsługa samolotu rejsowego zostali przetransportowali do terminala, gdzie oczekiwali na przylot zapasowej załogi, która miała przyprowadzić samolot do Katowic. Ze względu na stres wywołany tą sytuacją obsługa nie była zdolna do wykonywania czynności lotniczych.

Jakie są wytyczne, gdy ktoś umrze na pokładzie samolotu?

Jeśli w grę wchodzi reanimacji, wówczas kapitan jest zobowiązany do wylądowania na najbliższym lotnisku i wezwania pomocy. Załoga powinna zadać pytanie, czy na pokładzie znajduje się lekarz. Jeśli tak, wówczas jest on proszony o przedstawienie papierów potwierdzających. Jeżeli nie ma ich przy sobie, to od decyzji pilota zależy, czy będzie mógł się zająć pacjentem. Natomiast jeśli pacjent umrze nagle, wówczas lot nie jest przerywany. Załoga przenosi ciało w takie miejsce, aby jego widok nie raził innych pasażerów.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Zrozpaczony Robert Makłowicz błaga o pomoc. Wystosował apel do fanów

   Zamówił w Krynicy Morskiej flądrę z frytkami i surówką. Cena – nie mieści się w głowie