w

Wczasie skoku na bungee nagle zerwała się lina. Mężczyzna runął w dół

39-latek z Hongkongu, Mike, wybrał się na wakacje do Tajlandii. Będąc na miejscu postanowił skoczyć na bungee. Skok odbywał się z wysokości 30 metrów. W czasie niego doszło do pęknięcia liny… Całe szczęście mężczyzna uszedł z życiem, jednak przerażający moment został uwieczniony na nagraniu. Ostrzegamy, wideo tylko dla osób o mocnych nerwach.

Sponsorowane

Nieszczęśliwy skok z bungee

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w styczniu tego roku, w parku rozrywki Chang Thai Thappraya Safari w mieście Pattaya w Tajlandii. Nagranie z miejsca wprost mrozi krew w żyłach. 30-metrowa platforma, z której obywał się skok znajdowała się tuż nad zbiornikiem wodnym.

Wylądowałem na lewym boku, więc obrażenia były tam poważniejsze. To wyglądało tak, jakby ktoś mnie po prostu mocno pobił – zrelacjonował Mike.

Mężczyzna opowiedział, że zdecydował się na skok w ramach wyzwania. O mały włos, a przypłaciłby je życiem. “Było naprawdę wysoko, więc zamknąłem oczy. Planowałem ponownie je otworzyć, kiedy będę w górze. Zdałem sobie sprawę, że lina pękła, kiedy otworzyłem oczy i byłem otoczony wodą”. Po wpadnięciu do wody Mike przepłynął kilka metrów i dopłynął do lądu, mimo że jego stopu wciąż pozostawały związane.

Sponsorowane

Reakcja parku rozrywki

Nithit Intim to założycie miejsca, w którym doszło do nieszczęśliwego wypadku. Potwierdził on, że zdarzenie faktycznie miało miejsce. Przyznał również, że po raz pierwszy widział tak przerażającą sytuację.

Po zerwaniu liny nasz personel natychmiast wyciągnął mężczyznę z wody i zapytał, czy wszystko w porządku. Powiedział, że jest poturbowany, więc zabraliśmy go do szpitala.

Park rozrywki poczuł się do odpowiedzialności i zwrócił mężczyźnie pieniądze za skok, a także pokrył koszty leczenia w Tajlandii, m.in. prześwietlenia i USG. Mike przed skokiem podpisał oświadczenie, w którym zrzekł się praw do odszkodowania.

Nasi pracownicy wyjaśnili, że jeśli wydarzy się jakikolwiek wypadek, nasza firma zrekompensuje rachunki medyczne, ale klient nie może żądać odszkodowania za inne wydatki.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

40 komentarze