w

Szokujące odkrycie w domu zmarłego księdza. Duchowny myślał, że nikt się nie dowie

Duchowny Edmund Dillinger z Trewiru w Niemczech zmarł w zeszłym roku, a dokładnie w listopadzie. Mroczny sekret księdza, prawdopodobnie nie wyszedłby na jaw, gdyby nie jego bratanek. Mężczyzna po śmierci wuja porządkował jego dom. To właśnie tam odnalazł pudła, z szokującą zawartością… Nie mógł uwierzyć, że jego krewny był do tego zdolny…

Sponsorowane

Mroczny sekret księdza

Bratanek latami opiekował się duchownym, który cierpiał na demencję. Trwało to aż do listopada 2022 roku. Przez ostatnie lata swojego życia Edmund Dillinger mieszkał w mieście Friedrichsthal z dala od innych. Zmarł mając 87 lat. Zabrał ze sobą do grobu pewien sekret. Tajemnicę duchownego udało się odkryć przez przypadek. Kiedy bratanek porządkował rzeczy wujka po jego śmierci, natknął się w gabinecie na pudła. Co kryła ich zawartość?

Nagle miałem w ręku dokumenty, które na początku mnie zmroziły — wyznał Steffen Dillinger w wywiadzie dla Rhein-Zeitung.

Sponsorowane

Niemieckie media ujawniły, że ksiądz od lat 60. uwieczniał sceny pornograficzne. Miał około 700 slajdów. Widać na nich przede wszystkim mężczyzn, młodzież, ale są też osoby niepełnoletnie.

Widać, że pozwalał sobie na coraz bardziej. Nie miał zahamowań – najwyraźniej nie miał się czego obawiać. To miało wymiar, który naprawdę odebrał mi mowę. O czym my mówimy? To ponad pięć dekad udokumentowanych nadużyć — relacjonuje zniesmaczony bratanek księdza.

Do wykorzystywania seksualnego miało dochodzić podczas pielgrzymek, obozów kościelnych czy wypraw do Afryki.

Zarzuty dla księdza

W 2012 roku ksiądz Edmund Dillinger usłyszał pierwsze zarzuty. Miały one dotyczyć “napaści na tle seksualnym”. Duchowny miał się ich dopuścić w latach 70. W konsekwencji został przeniesiony do Nadrenii Północnej-Westfalii. Otrzymał również zakaz odprawiania mszy. Mimo że sprawa trafiła do prokuratury, to śledztwo miało zostać umorzone z powodu przedawnienia. Tak donosi niemiecki Bild.

Edmund Dillinger na samym początku sprawował urząd księdza diecezjalnego w Trewirze. Poza tym pracował także jako nauczyciel.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Zając toczy batalię o alimenty z Krawczykiem. W końcu aktorka przerwała milczenie

   Rozdzierający serce apel w sprawie Kamila. “Zwracamy się z błaganiem o pomoc”