w

Są wyniki sekcji zwłok 19-letniej Basi, która zginęła pod kołami autobusu

Na wtorek, 3 sierpnia zaplanowano sekcję zwłok 19-letniej Basi, która zginęła w minioną sobotę, pod kołami autobusu w Katowicach. Znamy już jej wyniki.

Sponsorowane

Wyniki sekcji zwłok 19-letniej Barbary S.

31 lipca przed godziną 6 rano w centrum Katowic rozegrał się prawdziwy dramat. Łukasz T. siedzący za kierownicą autobusu miejskiego wjechał w stojącą do niego tyłem młodą kobietę. Potem ciągnął ją pod kołami po asfalcie przez conajmniej kilkadziesiąt metrów.

Facebook

Polska Agencja Prasowa przytoczyła raport z sekcji zwłok 19-letniej Basi:

Sponsorowane

Według wstępnych wniosków po sekcji zwłok, przyczyną zgonu były bardzo rozległe, wielonarządowe obrażenia, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, które doprowadziły do zatrzymania krążenia – powiedziała Monika Łata z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach

Pani prokurator dodała, że na potrzeby śledztwa zostanie przygotowana jeszcze opinia toksykologiczna. Natomiast pełna, pisemna opinia biegłych zostanie przygotowana prawdopodobnie w najbliższych tygodniach.

Facebook

Kim była 19-letnia Basia?

Dziewczyna mieszkała w dzielnicy Lipiny w Świętochłowicach. To 15 minut jazdy samochodem od Katowic. Nieopodal mieszkali jej rodzice. Basia mimo młodego wieku była już mamą dwójki maluchów. 2-letniej Elizy i 7-miesięcznego Igora. Była też zaręczona. To wraz z partnera wracała w ten feralny sobotni poranek do domu. Zmarła na jego oczach.

Nie zrobiła nic złego, na pewno na taki los nie zasłużyła. Młoda matka, dzieci udane, ona grzeczna, mogła sobie życie ułożyć. Co ten kierowca miał w głowie? – powiedział jeden z sąsiadów Basi

Zrzutka

Zarzut dla kierowcy autobusu

Sponsorowane

31-letni Łukasz T. jeszcze w niedzielę usłyszał zarzut: zabójstwa 19-letniej Barbary S. oraz usiłowania zabójstwa dwóch innych osób, którym w ostatniej chwili udało się uciec. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Badanie toksykologiczne wykazało, że w jego organizmie znajdowały się leki przeciwbólowe i antydepresyjne. Nie wiemy, w jakich ilościach. W chwili wypadku kierowca był trzeźwy.

Facebook

“Powstrzymajmy się od osądów”

Mieszkańcy Katowic i Świętochłowic bardzo przeżyli tę tragedię. W miejscu śmierci młodej mamy pojawiły się znicze i kwiaty. Ktoś przyniósł też misia i pluszowe serce.

Do sobotnich wydarzeń odniósł się zarząd PKM Katowice, który ubolewa nad sytuacją i apeluje, aby “powstrzymać się od osądów i pozwolić działać policji i prokuraturze”. W opublikowanym oświadczeniu złożyli kondolencje rodzinie zmarłej.

Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM), któremu podlega przewoźnik zapowiedział dodatkowe kontrole. Zażądał też od PKM pilnego przedstawienia dokumentacji, która zweryfikuje, czy zachowano wszelkie procedury związane z zatrudnianiem kierowców i dopuszczaniem ich do prowadzenia autobusów.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Zdjęcie zmasakrowanego ciała 19-letniej Basi wyciekło do sieci

   15-latka zmarła tuż po zbliżeniu seksualnym z 26-latkiem