w

Rząd przyjął rozporządzenie z obostrzeniami na święta. Będzie limit osób

Potwierdziły się wcześniej zapowiadane obostrzenia, które będą obowiazywać w trakcie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Rząd przyjął rozporządzenie, które ogranicza ilość osób, które można zaprosić na spotkania, zebrania czy zgromadzenia. Odnosi się to również do spotkań z rodziną podczas świat.

Sponsorowane

Przyjęte rozporządzenie mówi, że zakazane jest organizowanie “zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie”. Wyjątek stanowi gospodarstwo domowe, w którym zamieszkuje więcej niż 5 osób. Do wskazanego w rozporządzeniu limitu nie wlicza się jednak osoby, która jest organizatorem spotkania.

W rozporządzeniu wskazano wyjątki. Możliwe jest organizowanie spotkań i zebrań zawodowych, szkoleń i egzaminów w zawodach medycznych, konkursów na aplikację sędziowską i prokuratorską czy szkoleń i egzaminów związanych z prawem jazdy.

Nowe obostrzenia zapowiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz:

Nie są to i nie będą święta takie, jakie znamy. To będą święta w reżimie sanitarnym, dlatego zapis, który się pojawia, dotyczy ograniczenia liczby osób. Jest to formuła, która ma zachęcić Polaków do tego, żeby przy wigilijnym stole była rodzina najbliższa.

– wyjaśnia rzecznik Ministerstwa Zdrowia.
Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   “Religia jest najważniejszym przedmiotem”. Skandaliczny list katechety

   Pamiętasz o maseczce w pracy? Duże zmiany już od dzisiaj