w

Rząd przyjął rozporządzenie z obostrzeniami na święta. Będzie limit osób

Potwierdziły się wcześniej zapowiadane obostrzenia, które będą obowiazywać w trakcie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Rząd przyjął rozporządzenie, które ogranicza ilość osób, które można zaprosić na spotkania, zebrania czy zgromadzenia. Odnosi się to również do spotkań z rodziną podczas świat.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Przyjęte rozporządzenie mówi, że zakazane jest organizowanie “zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie”. Wyjątek stanowi gospodarstwo domowe, w którym zamieszkuje więcej niż 5 osób. Do wskazanego w rozporządzeniu limitu nie wlicza się jednak osoby, która jest organizatorem spotkania.

W rozporządzeniu wskazano wyjątki. Możliwe jest organizowanie spotkań i zebrań zawodowych, szkoleń i egzaminów w zawodach medycznych, konkursów na aplikację sędziowską i prokuratorską czy szkoleń i egzaminów związanych z prawem jazdy.

Nowe obostrzenia zapowiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz:

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Nie są to i nie będą święta takie, jakie znamy. To będą święta w reżimie sanitarnym, dlatego zapis, który się pojawia, dotyczy ograniczenia liczby osób. Jest to formuła, która ma zachęcić Polaków do tego, żeby przy wigilijnym stole była rodzina najbliższa.

– wyjaśnia rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisane przez Maks Kurcz

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

“Religia jest najważniejszym przedmiotem”. Skandaliczny list katechety

Pamiętasz o maseczce w pracy? Duże zmiany już od dzisiaj