w

Tajemnicza blondynka dała ojcu Rydzykowi duże pieniądze. Mało znane fakty wypływają na wierzch

Niedawno premierę miała książka Tomasza Piątka “Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki”. Autor zdradza w niej mało znane fakty z życia założyciela Radia Maryja. Dowiadujemy się z na przykład, że pewna kobieta podarowała ojcu Rydzykowi ogromną sumę pieniędzy. Na co je przeznaczył?

Sponsorowane

Jak ojciec Rydzyk założył Radio Maryja?

Z książki Tomasza Piątka możemy dowiedzieć się o wielu faktach z życia ojca Tadeusza Rydzyka. Według autora książki “Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki” ojciec dyrektor stworzył swoją rozgłośnię radiową dzięki tajemniczej blondynce. Vassula Ryden, bo o niej mowa, to prawosławna mistyczka, która była powiązana z Moskwą.

Wydarzenia te miały miejsce w roku 1990. To wówczas Rydzyk otrzymał działkę oraz domek od redemptorystów. Właśnie tam planował wybudować redakcję. Ostatecznie zabrakło jednak funduszy, by postawić maszt radiowy. Na pomoc ojcu Tadeuszowi przyszła wtedy mieszkająca w Szwajcarii Vassula Ryden. Kobieta podarowała mu sporą sumę pieniędzy, za które zrealizował swoje przedsięwzięcie. Sam zainteresowany potwierdził ten fakt w książce “Życie jest piękne”.

Tuż przed moim wyjazdem Rosa Winter wręczyła mi 10 tys. franków szwajcarskich. Powiedziała mi, że ta mistyczka przekazała ludziom: “Ojciec Tadeusz Rydzyk chce robić Radio Maryja w Polsce. Jest ono potrzebne i na ten cel potrzebne są pieniądze”. Akurat tyle pieniędzy potrzebowaliśmy, żeby zapłacić za postawienie pierwszej wieży radiowej. Za każdym razem jest tak, że Pan Bóg posługuje się różnymi ludźmi, tylko trzeba Go słuchać

Sponsorowane

Tajemnicza, ale światowa

Tomasz Piętek rozszerza też te doniesienia. Według niego prawosławna mistyczka jest tajemniczą, ale zarazem bardzo światową osobą, która obraca się w kręgach ekspertów ONZ, a także Banku Światowego.

W programie Sekielski Online powiedział:

Pani Ryden obraca się w kręgach ekspertów ONZ i Banku Światowego. Jej pierwszy mąż był Szwedem pracującym dla ONZ i Banku Światowego, po czym rozwiodła się, aby poślubić innego Szweda pracującego dla ONZ i Banku Światowego (…)

W tym samym czasie, w którym pani Ryden dała Rydzykowi pieniądze na stworzenie Radia Maryja, głosiła proroctwa, w których mówiła, że Bóg wyniesie Rosję na szczyt świętości oraz że Rosja będzie rządzić resztą ludzkości. Do dzisiaj pani Ryden utrzymuje stosunki z putinowską cerkwią. Parę lat temu pojechała tam ze swoimi wiernymi na pielgrzymkę, spotkała się z hierarchami putinowskiej cerkwi

Wiedzieliście o tym?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Przerażona 4-latka w masce tlenowej. Niepokojące zdjęcie obiegło sieć

   Jackowski miał wizję i twierdzi, że w Polsce wybuchnie wojna. Wskazał dwa regiony