w ,

Religia zniknie ze szkół? Coraz więcej rodziców tego oczekuje

Konieczność utrzymywania reżimu saintarnego w szkołach sprawia, że rodzice szukają rozwiązań. Na celowniku są dobrowolne lekcje religii – rodzice chcąć zwiekszyć ilość dostępnych klas w szkole domagają się zmniejszenia liczby godzin relgii w tygodniu lub całkowiego przeniesienia zajęć do kościołów.

Sponsorowane

Taki pomysł pojawił się m.in. wśród rodziców dzieci, które chodzą do szkoły w Kiełczowie pod Wrocławiem. Gdy rodzice dowiedzieli sie, że w jednej świetlicy przebywa nawet 80 dzieci, napisali pismo do dyrektora placówki, w którym podkreślają, że szkoła jest przepełniona i wskazują, że “cięcia” religii to niezbędny krok w drodze do zapewnienia bezpieczeństwa uczniom.

Dzięki temu zwiększy się ilość dostępnych sal i będzie możliwe zachowanie wymaganej odległości między grupami, która w tej chwili jest niemożliwa w salach świetlicowych.

– informują rodzice.

Okazuje się, że kuria nie jest zaskoczona taką propozycją ze strony rodziców. Jednak decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor szkoły i to od niego zależą dalsze kroki w tej sprawie.

Czy z podobnymi problemami zmagacie się w szkołach Waszych dzieci?

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Pracodawca ma prawo Cię zwolnić jeśli odmówisz szczepienia na grypę!

   Sejm przegłosował ustawę o ochronie zwierząt. Zakaz hodowli zwierząt na futra