w

Wstrząsające nagranie z rekolekcji w Toruniu trafiło do sieci

Tegoroczne rekolekcje w Toruniu w jednym z kościołów okazały się szeroko komentowanym tematem. Wszystko za sprawą nagrania, które wypłynęło do sieci. Jest wprost przerażające. Młoda kobieta/dziewczyna jest linczowana na oczach tłumu. “Dzieci oglądały bicie i poniżanie młodej dziewczyny, której mężczyzna zakładał obrożę i prowadzał po kościele na smyczy” – napisał na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Administrator profilu zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w tej bulwersującej sprawie.

Sponsorowane

Rekolekcje w Toruniu – szokujące nagranie

Spotkanie rekolekcyjne miało miejsce w miniony poniedziałek, w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Toruniu. Nagranie ukazujące to, co działo się w świątyni, obiegło media. Jeden z mężczyzn pastwił się nad wpół rozebraną kobietą.

Zamknij ryj, sz**to! Ty nie jesteś człowiekiem, rozumiesz? Jesteś moim kundlem. Nie jesteś już człowiekiem. Zamknij ryj! – miał krzyczeć według świadków mężczyzna.

REKOLEKCJE BDSM DLA DZIECI - ZAWIADAMIAMY PROKURATURĘ"Zamknij ryj, szmato! Ty nie jesteś człowiekiem, rozumiesz? Jesteś moim kundlem. Nie jesteś już człowiekiem. Zamknij ryj !" Sceny przypominające brutalne filmy BDSM oglądały dzieci i młodzież w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu. Jak udało nam się ustalić, organizatorem rekolekcji zawierających perwersyjne sceny był Wydział Katechetyczny Diecezji Toruńskiej.Na nagraniach widać mężczyznę rozbierającego młoda dziewczynę zdejmując jej spodnie, który następnie zakłada na szyję młodej dziewczynie obrożę, potem ciągnie ją przez kościół na smyczy i nazywa "szmatą".Na następnych ujęciach widać jak mężczyzna kładzie dziewczynę na kościelnej posadzce, kopie ja i uderza, krzycząc przy tym na nią i poniżając.Na nagraniach które otrzymaliśmy widać, że część dzieci wychodź z kościoła, inne są wyraźnie poruszone tym co zobaczyły.Polski kodeks karny zakazuje pokazywania dzieciom scen z użyciem przemocy, zwłaszcza nacechowanych elementami przemocy seksualnej. Dlatego w dniu jutrzejszym przygotujemy w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. _______Wspierajcie nasze działania Skutecznie ścigamy rasistów, homofobów, faszystów, ksenofobów i proputinowskich nacjonalistów. Bez żadnego wsparcia państwa, bez unijnych dotacji. Jedynym źródłem finansowania działań Ośrodka są dobrowolne darowizny naszych zwolenników.Wspieraj nas:PayPal i karta płatnicza: www.omzrik.pl/wesprzyj-naszbiórka: zrzutka.pl/omzrikDane do przelewu:nr konta 19 2490 0005 0000 4520 8435 8540Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i KsenofobicznychPlac Dąbrowskiego 500-057 Warszawatytuł : "darowizna na działalność statutową"IBAN : PL19249000050000452084358540SWIFT: ALBPPLPWUruchomiliśmy nasz profil na portalu Patronite, będziemy zobowiązani jeśli zdecydujecie się Państwo zostać naszymi patronami:patronite.pl/omzrik

Posted by Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych on Monday, March 27, 2023
Sponsorowane

Rekolekcje w zwykłym polskim kościele. Zastanówcie się czy warto puszczać dzieci na religię, żeby babci było miło – skomentowała użytkowniczka Twittera, która opublikowała jedno z nagrań.

Kontrowersyjne rekolekcje

Nieco więcej informacji na temat kontrowersyjnych rekolekcji ujawnił portal tylkotorun.pl. Otóż organizatorem był Wydział Katechetyczny Diecezji Toruńskiej. W spotkaniu brali udział uczniowie toruńskich szkół ponadpodstawowych. “Ich hasłem przewodnim będzie wezwanie WAKE UP (czyli obudź się) nawiązujące do słów Pana Jezusa, które skierował do umarłej córki Jaira (Mk 5, 35-43), aby ją wskrzesić” – napisała Diecezja Toruńska na Facebooku.

Patrzyliśmy na to najpierw trochę z rozbawieniem, a potem z zażenowaniem […] To, co zostało nagrane to był chyba element rekolekcji, tak jakby coś, co miało nas poruszyć. Udało się – powiedział portalowi tylkotorun.pl jeden z uczniów, który wziął udział w rekolekcjach. 

Uczniowie nie byli sami w kościele. Większość z nich znajdowała się pod opieką katechetów. Żaden z nich nie przerwał “przedstawienia”. “Jak miałem to zrobić? Przecież rekolekcje były organizowane przez kurię! Co miałem zrobić? Zadzwonić do biskupa? Nie mam nawet do niego telefonu!” – przekazał w rozmowie z tylkotorun.pl jeden z katechetów.

Wideo ze wstrząsającego przedstawienia ukazało się również na profil Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Facebooku. Administrator przekazał, że złoży zawiadomienie w sprawie do prokuratury.

Na nagraniach, które otrzymaliśmy widać, że część dzieci wychodzi z kościoła, inne są wyraźnie poruszone tym, co zobaczyły.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

39 komentarze

  1. przecież to na kilometr jebie ustawką. Nie wątpię, że to się zdarzyło w czasie jakiejś tam mszy, ale taki spektakl, to z pewnością nie jest wymysł tradycyjnych katoli. Od samego początku widać młodych ludzi, ten pajac na “scenie” gada, jak ostatni dureń, ta laska biega za nim, jak aktorka. Osobiście nie chodzę do kościoła od długich lat, ale założę się o duży kwit, że to był jakiś pokaz, czy inny durnowaty spektakl. Dlaczego? To oczywiste… żeby ludzie młodzi odchodzili od wiary. W dupie mam instytucje kościoła, ale potrafię samodzielnie myśleć i takie nagranie nie wyjaśnia co tam się odjebało. A odjebał się durnowaty spektakl. Dorośli ludzi dawno by to przerwali, chyba, że wiedzieli jaki jest temat przedstawienia. Nagranie wycięte z kontekstu.

  2. Jak oni to nazywają? Obraza uczuć religijnych? I to diecezja jest organizatorem?
    👏
    Art. 196 Kk przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 dla tego, kto „obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych”.

  3. Jeśli tak wygląda program rekolekcje to Gratuluję pomysłodawcy !!! Pokazany został obraz zachęcający i przyzwalający na znęcanie się nad kobietą i jej poniżanie Ale chyba o to w tym chodziło żeby pokazać gdzie jest miejsce kobiet i jak należy z nimi postępować.I to są wzorce godne naśladowania? 🙈 I to wszystko miało miejsce w kościele !!!