w

Władze alarmują, rekiny zbliżają się do ludzi. Zamknięto aż 3 plaże w Europie!

Serwis radiozet.pl poinformował, że zamknięto już trzy popularne plaże w Hiszpanii. Powód? Zaobserwowano zbliżające się do brzegu rekiny. Eksperci alarmują, że obecność drapieżnych ssaków wodnych w rejonie Katalonii jest coraz częstsza.

Sponsorowane

Katalonia to region Hiszpanii położony nad Morzem Śródziemnym. To właśnie w tym obszarze zaobserwowano u wybrzeży rekiny. Nie da się ukryć, że Katalonię każdego roku odwiedzają tysiące turystów. Cechuje ją niesamowita architektura, historia, pogoda, jak również piękne widoki. Informacje o zamykanej coraz większej liczbie plaż niezbyt pozytywnie wpływają na turystów.

Rekiny u wybrzeży Hiszpanii

Na trzech plażach w Katalonii można zobaczyć wywieszone czerwone flagi. Powodem są rekiny, zaobserwowane w ostatnim czasie u wybrzeża. Dokładniej rzecz biorąc mowa o plażach: Martinenca, Marciel i Marjal w gminie Alcanar. Władze uważają, że zaobserwowane drapieżne rybny należą do gatunku groźnego dla człowieka.

Na łamach hiszpańskiego dziennika, Diari de Tarragona, można przeczytać, że świadek zobaczył u wybrzeży Alcanar żarłacza błękitnego. Zwierzę zaobserwowano w piątek 23 czerwca. Jeszcze w środę wieczorem na plażach powiewały czerwone flagi, oznaczające nic innego, jak zakaz kąpieli.

Sponsorowane

W ubiegłym roku, a dokładniej w lipcu 2022, władze Barcelony zmuszone były zamknąć aż pięć kąpielisk po tym, jak w ich rejonie zauważono groźnego drapieżnika, ostronosa atlantyckiego. Z kolei w ostatnim czasie głośno było o śmiertelnym ataku rekina na Rosjanina, który wypoczywał w egipskim kurorcie, w Hurghadzie. Drastyczne wideo obiegło sieć.

Jak wiadomo, ataki rekinów nie są powszechną sytuacją w Egipcie. Uważam, że ten incydent nie powinien mieć wpływu na plany wyjazdowe turystów. Lokalne władze podjęły już odpowiednie działania i rekin został schwytany i zabity ze względów bezpieczeństwa. Dobrze jest korzystać ze zorganizowanych wycieczek w Egipcie, na których turyści mają możliwość pływania w bezpiecznych, sprawdzonych miejscach przeznaczonych do oglądania raf koralowych, pod nadzorem doświadczonego personelu.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Olek Żak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Z dna wydobyto fragmenty Titana. Nieoficjalnie: znaleziono ludzkie szczątki

   7-latek wyskoczył z promu Stena Line, a za nim matka. Oboje nie żyją