w

Protesty pod domem Kaczyńskiego. Policja użyła gazu wobec kobiet [ZDJĘCIA]

Dopiero po 2 w nocy protestujący przestali manifestować przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów aborcyjnych. W trakcie protestu dochodziło do przepychanek a policjanci użyli gazu. Do największego starcia protestujących i policji doszło w okolicach domu Jarosława Kaczyńskiego.

Sponsorowane

Protestowały głównie kobiety, które nie godzą się z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja z powodu nieodwracalnych wad płodu nie jest zgodna z konstytucją. Manifestujący demonstrowali z hasłami: “Macie krew na togach” czy “Prawo ma nas chronić”. Gdy protest przeniósł się pod dom Jarosława Kaczyńskiego doszło do starcia z Policją, która pacyfikowała protest powołując się na obostrzenia, które zakazują tworzenia dużych zgromadzeń w czerwonej strefie.

Komenda Stołeczna Policji na Twitterze opublikowała post, w którym informuje, że funkcjonariusze używają gazu jako odpowiedź na “agresywne zachowanie części protestujących”.

Policjanci twierdzą, że byli zmuszeni do obrony ponieważ z tłumu leciały kamienie, a użycie gazu było reakcją. Jako potwierdzenie tych słów na Twitterze wrzucili fragment relacji, która pojawiła się na profilu OKO.press na Facebooku:

Sponsorowane

Protestujący zapowiedzieli koniec władzy, która przez “upolityczniony Trybunał Konstytucyjny decyduje o ich życiu”. Nie wiadomo czy w wyniku protestów doszło do zatrzymań, jednak co najmniej kilka osób zostało poszkodowanych przez użycie gazu przez policjantów.

Zmiany związane z aborcją

Powodem nagłych manifestacji stało się wczorajsze orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Trybunał orzekł, że możliwość aborcji w przypadku prawdopodobieństwa nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby, która zagraża jego życiu jest niezgodna z konstytucją.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    5-letnia Klara została zamordowana w Auschwitz. Naziści nie mieli litości

    Rząd zamknie gastronomię! Nowe restrykcje dla seniorów i młodzieży