w

Rząd zamknie gastronomię! Nowe restrykcje dla seniorów i młodzieży

Od poniedziałku, 26 października, nowe obostrzenia mają uderzyć w branżę gastronomiczną. Taką informację przekazał Mariusz Gierszewski z Wirtualnej Polski. Na konferencji prasowej Premiera Mateusza Morawieckiego mają zostać ogłoszone również ograniczenia dla seniorów i młodzieży.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

‘Wirtualna Polska ustaliła, że od 26 października działalność stacjonarna pubów i restauracji zostanie zawieszona. Sprzedaż posiłków możliwa będzie jedynie z dostawą pod adres. Jednak branża gastronomiczna ma otrzymać propozycję działań osłonowych w związku z zamknięciem gastronomii.

Obecne zasady w strefie żółtej i czerwonej mówią o możliwości standardowego prowadzenia działalności na połowie stolików w lokalu w godzinach 6:00-21:00. Poza tymi godzinami obowiązuje sprzedaż na wynos.

Seniorzy i młodzież

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Zgodnie z informacją pochodzącą od Mariusza Gierszewskiego rząd ma również plany związane z seniorami i młodzieżą. Seniorzy będą mogli wyjść z domu jedynie na zakupy i do lekarza, natomiast młodzież do 16 roku życia będzie mogła wyjść z domu jedynie w godzinach 9:00-15:00 w towarzystwie osoby dorosłej.

Konferencja prasowa jest zaplanowana na piątek, 23 października, godz. 11:00. Premier rekomendował Zespołowi Zarządzania Kryzysowego, aby wszystkie szkoły prowadziły zajęcia w trybie zdalnym lub hybrydowym oraz aby cały kraj objąć reżimem sanitarnym strefy czerwonej.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Napisane przez Marek Banaś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Protesty pod domem Kaczyńskiego. Policja użyła gazu wobec kobiet [ZDJĘCIA]

Leśniczy karmił wygłodniałą wilczycę. Dwa miesiące później przyszły już 3 wilki, lecz nie po jedzenie…