w

Premier w środę ogłosi lockdown całego kraju. To możliwy scenariusz według posła Konfederacji

W poniedziałkowy wieczór premier Mateusz Morawiecki przeprowadził spotkanie z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Jego tematem była sytuacja epidemiczna w kraju.

Sponsorowane

Premier Mateusz Morawiecki miał zapowiedzieć w trakcie spotkania ogłoszenie w środę kolejnych obostrzeń, z których najbardziej prawdopodobny jest pełny lockdown.

– tak spotkanie z premierem relacjonuje poseł Konfederacji Jakub Kulesza.

PAP zapytała rzecznika rządu o możliwość wprowadzenia lockdownu. Piotr Müller powiedział, że “brane są pod uwagę różne warianty”.

Wszystko zależy od liczby przypadków i wydolności służby zdrowia. Najbliższe dni pokażą, jak wygląda sytuacja. Dlatego nieustannie podkreślamy jak ważne jest przestrzeganie aktualnych wymogów bezpieczeństwa. Wdrożenie kolejnych środków zależy od tego, jak dobrze ludzie przestrzegają obecnych zasad.

– kontynuuje Piotr Müller.

Kolejne zmiany w środę

Sponsorowane

Podczas spotkania z premierem obecni byli posłowie Konfederacji – Jakub Kulesza, Michał Urbaniak i Janusz Korwin-Mikke (wirtualnie). Kulesza przekazał PAP, że premier zapowiedział na spotkaniu wprowadzanie kolejnych restrykcji, z których bardzo prawdopodobny jest pełny lockdown kraju.

Premier powiedział, że przygotowani są na różne warianty od pełnego lockdownu – najbardziej prawdopodobnego, który będzie pełniejszy niż ten, który miał miejsce wiosną – do mniej pełnej, pośredniej wersji lockdownu, który – jak to określił premier – jest mniej prawdopodobny.

– powiedział polityk Konfederacji.

Rząd działa po omacku?

Kulesza wypowiedział się również w kwestii oceny spotkania z premierem.

Zadałem szereg bardzo konkretnych pytań o podstawy merytoryczne, naukowe podejmowanych działań, nazywanych obostrzeniami czy lockdownem. Na co nie usłyszałem żadnej konkretnej czy odnoszącej się do podanych przeze mnie danych i analiz informacji.

– powiedział Kulesza.

Jakub Kulesza wspomniał czego dotyczyły pytania, na które nie uzyskał odpowiedzi. Chodziło m.in. o deklarację Great Barrington czy o przykłady innych krajów, z których rozwiązań czerpie lub powinien czerpać rząd.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Performance artystów pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Michał Szpak porwał tłum

   “Nie zaczynajmy od du*y strony, zacznijmy od macicy” – pisze niepełnosprawny Fabian