w ,

Performance artystów pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Michał Szpak porwał tłum

31 października, na warszawskim Żoliborzu, przed domem Jarosława Kaczyńskiego, pojawiło się wielu polskich artystów, w tym Michał Szpak. Spotkanie nie było przypadkowe, ponieważ stanowiło formę wsparcia dla strajkujących kobiet.

Sponsorowane

Poza Michałem na nagraniach widać Krzysztofa Zalewskiego, Marię Sadowską, Natalię Przybysz czy Ralpha Kamińskiego. Artyści wspólnymi siłami postanowili wesprzeć strajk kobiet, a uczynili to odczytując dramat Adama Mickiewicza pt. “Dziady”. W momencie gdy przeczytana została ostatnia linijka “Dziadów” do okna podszedł Michał Szpak i rozpoczął niesamowity performance. Do Michała dołączyła Maria Sadowska i Ralph Kamiński. Ale… to trzeba zobaczyć:

Michał od początku wspiera #strajkkobiet

Michał Szpak jest jedną z wielu sławnych osób, które zajęły jasne stanowisko w sprawie demonstracji, które odbywają się w ostatnim czasie na polskich ulicach. Jednak mimo to, tłum zgromadzony na warszawskim Żoliborzu z niedowierzaniem patrzył w okno, w którym znaleźli się polscy artyści. Happening z 31 października 2020 na długo pozostanie w sercach strajkujących tam ludzi.

Ale nie tylko w mediach społecznościowych Michała można znaleźć odniesienia do strajku kobiet. Gesty wsparcia do polskich kobiet dotarły również zza granicy:

Sponsorowane
instagram / @mileycyrus

Grafiki mówiące o wydarzeniach w Polsce udostępniły także: amerykańska piosenkarka i autorka tekstów, Melanie Martinez oraz Dua Lipa.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   15-latek bezlitośnie bił swoją siostrę. 17-letnia dziewczyna nie żyje

   Premier w środę ogłosi lockdown całego kraju. To możliwy scenariusz według posła Konfederacji