w

Prawie milion złotych z tarcz antykryzysowych dla biznesów Rydzyka

Ministerstwo Rozwoju opublikowało informacje na temat kwot, jakie wsparły podmioty zależne od ojca Rydzyka w ramach pomocy z tarcz antykryzysowych. Suma dotacji i dofinansowań przekroczyła 900 000 zł.

Sponsorowane

Po pieniądze z tarcz antykryzysowych utworzonych jako jeden z elementów walki z pandemią COVID-19 mogli ubiegać się przedsiębiorcy zmagający się z spadkiem lub utratą dochodu w wyniku wprowadzanych obostrzeń i zamykania kolejnych branż gospodarki. Wiele z firm zostało zmuszonych do sięgnięcia po te środki aby minimalizować straty czy utrzymać miejsca pracy. Wśród tych firm znalazły się podmioty zależne od ojca Rydzyka.

Projekty redemptorysty były już wspierane większymi kwotami przez państwo polskie, dlatego 900 000 zł nie robi takiego wrażenia, jednak czy jest to sprawiedliwe wobec przedsiębiorców, którzy znaleźli się w potrzasku lub kulejącej służby zdrowia?

O przepływach finansowych do podmiotów zależnych od Tadeusza Rydzyka pisze senator Krzysztof Brejza. Otrzymał odpowiedź od Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, z której wynika do jakich podmiotów trafiła pomoc.

Sponsorowane

Wsparcie o łącznej kwocie przekraczającej 900 tys. zł skierowano do: Fundacji Lux Veritatis (335 669,25 zł – maj 2020), Nasza Przyszłość sp. z o.o. (27 667,77 zł – lipiec 2020) oraz BONUM sp. z o.o. (539 813,94 zł – lipiec 2020).

Jednak to nie wszystko. Senator zauważył, że zwrócił się do wielu resortów i niemal wszystkie przyznały, że udzielały pomocy podmiotom zależnym od ojca Rydzyka – jako dotacje lub płacąc za zamówione usługi.

85 mln zł na Muzeum Jana Pawła II, 420 tys. zł dla TV Trwam za promocję Narodowej Strategii Onkologicznej czy 100 tys. zł za organizację pokazów filmowych o rotmistrzu Pileckim.

To przykłady wsparcia dla spółek redemptorysty z ostatniego okresu. Na przestrzeni ostatnich lat uzbierałoby się jednak o wiele więcej takich wpłat ze strony państwa.

Nie wiadomo czy można mówić o uprzywilejowaniu ojca Rydzyka ponieważ jak pokazała historia redemptorysta ma w swoim życiu dużo szczęścia. Czy ktoś z Was otrzymał dwa samochody od bezdomnego? No właśnie.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Sanepid masowo przegrywa w sądzie. Reżim sanitarny wprowadzono bezprawnie

   Dramatyczny apel Mariusza Czajki. Zadłużony aktor nie ma środków na pogrzeb matki