w ,

Dramatyczny apel Mariusza Czajki. Zadłużony aktor nie ma środków na pogrzeb matki

Aktor znany z serialu “Świat wg Kiepskich” w wyniku pandemii COVID-19 stracił źródło dochodu i utonął w długach. Na domiar złego niedawno zmarła mama artysty. Brak środków, które pozwoliłyby artyście przygotować godziwy pogrzeb zmusił go do organizacji zbiórki pieniędzy, które pozwolą mu pokryć koszty pochówku.

Sponsorowane

“Chłopaki nie płaczą”, “Świat wg Kiepskich”, “Pensjonat nad rozlewiskiem” czy “Pierwsza miłość” to tylko kilka tytułów, w których grał Mariusz Czajka. Kreskówki o Kaczorze Donaldzie właśnie Mariuszowi zawdzięczają charakterystyczny głos podkładany w latach 90-tych.

Jednak rok 2020 okazał się fatalny dla artysty. Utrata źródła dochodu w teatrze, wstrzymanie zdjęć do seriali sprawiły, że jego sytuacja drastycznie pogorszyła się, a zadłużenie sprzed lat tylko komplikuje sytuację. Kolejny cios zadała śmierć mamy, która oprócz obciążenia psychicznego dla artysty, przyparła artystę do muru pod kątem finansowym.

Mariusz Czajka zdecydował się na organizację zbiórki internetowej na pogrzeb swojej mamy, która zmarła 14 stycznia.

Dnia 14.01.21 roku, po długotrwałej chorobie w wieku 81 lat, odeszła z tego świata moja mama , Krystyna  Maria  Teresa Czajka , ur.21.12 1939 r. w Lisewie. Córka Stefana Truszkowskiego i Gertrudy z/d Wilmańskiej. Praktycznie od urodzenia borykała się z problemami zdrowotnymi aż do końca. Miała osteoporozę, Parkinsona , nadciśnienie a na koniec raka płuca.  Odeszła we śnie.

– tak rozpoczyna się treść zbiórki w serwisie pomagam.pl
Sponsorowane

Kwota potrzebna na organizację pochówku to 12 tys. złotych. Jej część pokryje ZUS, jednak znajdujący się w ciężkiej sytuacji finansowej Mariusz Czajka nie jest w stanie pokryć pozostałej do zapłaty sumy, czyli 8 000 zł (ZUS zwraca 4 000 zł).

Jak powszechnie wiadomo, przez pandemię korona wirusa  od marca 2020 do dziś teatry są zamknięte. Ja straciłem 138 przedstawień i praktycznie nie mam dochodów od 10 mies. Mama miała emeryturę nauczycielska 1600 zł i nie miała oszczędności. Ja mam same długi i już nie mam skąd pożyczać. Brakuje 8 tys. zł. i zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w pochowaniu mamy bo nie mam tego za co zrobić.

– pisze o swojej sytuacji Mariusz Czajka

Jeśli chcesz pomóc artyście, możesz to zrobić wpłacając nawet najmniejszą kwotę na stronie zbiórki w serwisie pomagam.pl.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Prawie milion złotych z tarcz antykryzysowych dla biznesów Rydzyka

   Władze Norwegii odradzają szczepienie osób starszych i schorowanych