w

Samochody dosłownie pływały po ulicach! W metrze woda sięgała aż do szyi

Opady deszczu i gwałtowne nawałnice w ostatnim czasie to nie tylko problem naszych zachodnich sąsiadów. W środkowych Chinach, a dokładniej w prowincji Henan doszło w minionych dniach do totalnego podtopienia. Miejscami spadło prawie 500 mm deszczu na metr kwadratowy. To naprawdę dużo. W mediach społecznościowych opublikowano liczne filmiki, pokazujące skalę żywiołu. Sytuacja jest dramatyczna.

Sponsorowane

Ulice dosłownie pływały

Miasta w prowincji Henan, zamieszkałe przez 94 miliony osób, zostały sparaliżowane przez powodzie wywołane gwałtownymi opadami. W samej stolicy, Zhengzhou, położonej nad brzegiem Żółtej Rzeki, mieszkańcy przedzierali się przez wodę sięgającą aż do kolan, by przejść przez skrzyżowanie.

Ale to nic, w porównaniu z filmikami z miasta Ruzhou, na których widać, jak ulice dosłownie zmieniły się w rwące rzeki. Nurt porywał samochody.

Sponsorowane

Opadów wciąż przybywało

Serwis Channelnewsasia.com podał, że od soboty do wtorku 3535 stacji meteorologicznych w prowincji Henan odnotowało opady przekraczające 50 mm na metr kwadratowy. Z tego 1614 zarejestrowało poziomy powyżej 100 mm, a 151 powyżej 250 mm. Jednak najbardziej obfite opady odnotowano w mieście Lushan, gdzie według lokalnego biura meteorologicznego spadło 498 mm deszczu. Przewiduje się, że ulewy ustąpią w czwartek.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Własny mąż poderżnął jej gardło. Po wszystkim 37-latek rzucił się pod pociąg

   Sąsiadka o 4 rano jęczy, krzyczy i wzdycha. Nie wytrzymał, wrzucił jej liścik