w

Chaos i spustoszenie w Niemczech! Ogromna powódź, śmierć i masa zaginionych

Smutne i zatrważające doniesienia napływają do nas z Niemiec. W wyniku licznych burz poziom wody w Renie, Mozeli i kilku innych mniejszych rzekach znacząco się podniósł. Doszło do gwałtownych zalań. Zginęło ponad 100 osób, aż 1300 nie można zlokalizować. “To jest katastrofa. Są zabici, są zaginieni, wiele osób wciąż jest w niebezpieczeństwie” – powiedziała premier Nadrenii-Palatynatu, Malu Dreyer.

Sponsorowane

Gwałtowne burze i nawałnice

Nie tylko przez nasz kraj przechodzą w ostatnim czasie gwałtowne burze i nawałnice. Na terenie Niemiec w ich wyniku doszło do wielu zniszczeń, ale co gorsza, do śmierci ludzi. Panuje chaos i spustoszenie. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna, szczególnie na zachodzie kraju. Z informacji, które do nas docierają wiemy, że zginęło co najmniej 100 osób. 1300 nie da się zlokalizować. Natomiast 150 tysięcy ludzi pozbawionych jest prądu.

Imgur

Skala zniszczeń jest ogromna

Sponsorowane

Nawałnice najbardziej dotknęły rejony Nadrenii-Palatynatu oraz Nadrenii Północnej-Westfalii. Sytuacja jest wręcz dramatyczna. Mieszkańcy musieli uciekać z domów, zostawiając cały swój dobytek. Niektórzy byli transportowani helikopterami, w bezpieczne miejsca.

Imgur

W Erftstadt na południe od Kolonii zawaliło się kilka domów. Budynki zostały mocno podmyte przez wodę, co doprowadziło do katastrofy. Z domów wciąż napływają zgłoszenia. Nie wszyscy uciekli w porę. Niektórzy mimo ostrzeżeń nie zostawili dobytku. Teraz są w trudnej sytuacji.

Imgur

Premier Nadrenii-Palatynatu, Malu Dreyer, powiedziała w rozmowie z telewizją ZDF:

Ból jest coraz większy. Nasz kraj związkowy czegoś takiego jeszcze nie widział. To jest katastrofa. Są zabici, są zaginieni, wiele osób wciąż jest w niebezpieczeństwie

Zostaliśmy zapewnieni, że w tej sytuacji katastrofy narodowej otrzymamy pomoc i wsparcie. Potrzebujemy tego natychmiast

Sponsorowane
Imgur

Na facebookowym profilu Kartografia Ekstremalna możemy natomiast przeczytać:

Powódź spowodowana jest rekordowymi opadami, które dalej nie słabną. Według meteorologów, słabnący i meandrujący z powodu topnienia grenlandzkiego lodu prąd zatokowy uwięził niż nad Beneluksem i Nadrenią, przez co te tereny otrzymały niemal całość deszczu z tego niżu. Wprawdzie w tym regionie zdarzają się powodzie, a kilka historycznych były nawet aż tak złe jak ta obecna, ale te powodzie uderzają w zimie, a nie latem

Imgur
Imgur
Imgur
Imgur

Imgur

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

Jeden komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Instagram kontra rzeczywistość. Te zdjęcia dowodzą, że nie ma ludzi idealnych

   Tak wygląda dziś grób Jana Pawła II. Na sam widok z oczu płyną łzy