w

Poszukują osób, które nie wierzą w pandemię do pracy przy zakażonych.

W Nowym Sączu przy ul. Nawojowskiej pojawiło się ognisko koronawirusa. COVID-19 opanował tamtejszy Dom Pomocy Społecznej. Sytuacja w placówce jest na tyle poważne, że pracownicy zdecydowali się poszukać osób do pomocy chorym. Uznali, że najlepiej szukać wśród osób, które wirusa się nie boją…

Sponsorowane

Liczba osób z potwierdzonym wynikiem to szesnastu pracowników DPS i siedemdziesięcioro mieszkańców. Zakażeni mieszkańcy zostali odizolowani od osób zdrowych i poddani izolacji w jednym z budynków, a część osób z pozytywnym wynikiem objętych jest izolacją domową.

– powiedziała portalowi sadeczanin.info Luiza Piątkiewicz – dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu.

W związku ze wzmożoną liczbą chorych pracownicy i urzędnicy poszukują wolontariuszy. Apel z Nowego Sącza dotarł do siostry Tymoteuszy Gil z Fundacji sióstr św. Dominika. Na antenie Radia Kraków prosiła o pomoc w polskich DPS’ach. Powiedziała, że praca “bez maseczek, rękawic i odzieży ochronnej będzie łatwiejsza i bezstresowa” dla osób, które nie wierzą w pandemię koronawirusa.

W Domach Pomocy Społecznej nie tylko w Nowym Sączu, ale w całej Polsce przebywają osoby, które statystycznie znajdują się w grupie osób najbardziej narażonych na ciężkie powikłania po zarażeniu koronawirusem. W sytuacji gdy COVID-19 “wyśle” na kwarantannę część personelu pomoc staje się nieoceniona.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Latawiec porwał 3-latkę na kilkadziesiąt metrów do góry. Wiatr rzucał nią niczym chorągiewką

   Gigantyczne kolejki przed szkołami. Nawet kilka godzin w deszczu…