w

Latawiec porwał 3-latkę na kilkadziesiąt metrów do góry. Wiatr rzucał nią niczym chorągiewką

W zeszłą niedzielę na terenie portu Nanliao w Tajwanie odbyła się już kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Latawców. Miasto Xinchu nadaje się idealnie na taką imprezę ponieważ znane jest z niezwykle silnych podmuchów wiatru. Podczas festiwalu doszło jednak do niebezpiecznej sytuacji…

Sponsorowane

W sieci pojawiły się nagrania, które pokazują jak po starcie jednego z latawców do góry poderwana została również 3-letnia dziewczynka. Wiatr miotał nią jak chorągiewką a to wszystko na wysokości nawet kilkudziesięciu metrów!

新竹風箏節意外突發狀況!!

天啊!!拜託爸媽帶小孩來風箏節一定要小心!剛剛居然在我面前發現風箏居然把小孩捲上天空去,現場大家都快嚇死了!!真的就是瞬間發生的事,請有帶小孩的人一定一定一定要注意!!畫面有點可怕,請注意。‼️小孩目前意識清楚,看不出來有外傷,已由工作人員和父母帶走處理。

Posted by 跟著Via趣旅行~Part II on Sunday, August 30, 2020

Gdy wiatr nieco osłabł wysokość latawca zmniejszyła się a dziewczynka wpadła w tłum ludzi, któremu udało się ją złapać. Na szczęście skończyło się na kilku zadrapaniach i siniakach jednak mimo wszystko dziewczynkę wraz z matka zabrano do szpitala na obserwacje.

Sponsorowane

Burmistrz miasta Xinchu – Lin Chih-chien jako organizator zobligowany został do zabrania głosu. Uczynił to za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku:

Po południu, na miejscu festiwalu latawców organizowanego przez Urząd Miasta Xinchu, doszło do wypadku, który wywołał niepokój wśród uczestników i doprowadził do posiniaczenia twarzy dziecka. Natychmiast zawiesiliśmy wszelkie działania na miejscu, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom oraz zabraliśmy pokrzywdzone osoby do szpitala. Na szczęście dziewczynce nic nie grozi. Jest już bezpieczna i została przewieziona do domu.

Jako władze miasta chcemy wyrazić najgłębsze przeprosiny. Zobowiązujemy się również do przeanalizowania zdarzenia, aby uniknąć takich wypadków w przyszłości. Bierzemy odpowiedzialność za to co się wydarzyło.

Chen Ko-fang – sekretarz generalny Asian Kite Forum poinformował, że siła wiatru w pewnym momencie osiągała 7. stopień w skali Beauforta. Dodał, że organizatorzy nie spodziewali się takiej siły wiatru.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Margot jako Matka Boska. Internet aż się zagotował

   Poszukują osób, które nie wierzą w pandemię do pracy przy zakażonych.