w

Widziałeś go? Jeśli tak, natychmiast chwyć za telefon i zadzwoń na policję

Poszukiwany listem gończym Jordan Machuderski. Jak informuje policja, mężczyzna może być bardzo niebezpieczny. 28-latkowi kilka miesięcy temu postawiono zarzut udziału w śmiertelnym pobiciu 49-latka w Częstochowie. Niestety zbiegł.

Sponsorowane

Śmiertelne pobicie

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w ubiegłym roku, a dokładniej w czerwcu, na placu Orląt Lwowskich w Częstochowie. 49-latek siedział na ławce. W pewnym momencie podeszło do niego dwóch mężczyzn. Jeden trzymał w ręku młotek, którego użył. Uderzył ofiarę w głowę. Mężczyzna został ciężko ranny, po przewiezieniu do szpitala zmarł. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za napastnikami. W krótkim czasie udało się ich zatrzymać. 35-latek, który odpowiedzialny był za śmiertelny cios natychmiast usłyszał zarzut zabójstwa i został aresztowany. Z kolei jego 28-letni kolega usłyszał zarzut udziału w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym.

Poszukiwany Jordan Machuderski

Dlaczego Machuderski nie został od razu aresztowany? Jak informuje Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury, sąd po przedstawieniu zarzutów nie zgodził się na areszt. Jednak prokuratura wniosła zażalenie do sądu II instancji. Ten rozpatrzył wniosek i zdecydował o zastosowaniu wobec 28-latka środka zapobiegawczego. Policja zatrzymała Jordana i umieściła w areszcie. Jednak później sąd nie zgodził się na przedłużenie aresztu, a mężczyzna wyszedł na wolność. Prokuratura ponownie złożyła odwołania. Sąd II instancji je poparł. Ale w tym czasie 28-latek przepadł.

Sponsorowane
Facebook

Ktokolwiek go widział?

W środę 18 stycznia Komenda Miejska Policji w Częstochowie opublikowała zarówno dane, jak i zdjęcie poszukiwanego listem gończym Jordana Machuderskiego. Jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje na jego temat, proszony jesteś o kontakt, pisząc na adres e-mail: [email protected]. “Osobom informującym zapewniamy anonimowość” — zaznaczyła policja.

Widziałeś go? Skontaktuj się z policją
Dane personalne i zdjęcie Machuderskiego opublikowała w środę 18 stycznia Komenda Miejska Policji w Częstochowie, apelując o informacje na temat miejsca jego pobytu.

Apelujemy do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu ściganego 28-letniego mężczyzny o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przy ulicy Popiełuszki 5, pod numerem telefonu 47 858 12 55, 47 858 12 80 lub z najbliższą jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

11 komentarze

  1. Brawo sąd… A człowieka za “trawkę” na użytek własny odrazu z miejsca na 3 lata do puchy… Sędzia powinien stracić prawo do wykonywania zawodu… Tyle w temacie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Anna Mucha dostała zakaz wjazdu do USA. Sama się wygadała, będąc pod wpływem alkoholu

    Weszła rano do pokoju syna. Jego ciało zwisało z balustrady na balkonie