w ,

Posłanka Marcelina Zawisza podczas wystąpienia na komisji zdrowia karmiła synka piersią

Podczas wczorajszych prac sejmowej komisji zdrowia Adam Niedzielski przedstawił sytuację w związku z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19. W sesji pytań zabrała głos posłanka Lewicy, Marcelina Zawisza. Uwagę przykuła jednak czynność jaką kobieta wykonywała równolegle ze swoim wystąpieniem – karmiła piersią swojego synka.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Minister zdrowia apelował by temat Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 prowadzony był “w atmosferze takiej, że to jest wspólny cel i gramy do jednej bramki”.

Wszyscy jesteśmy potwornie zmęczeni tą pandemią, widać to po reakcjach społecznych na wprowadzone obostrzenia, które są konieczne, które, mam nadzieję, pozwolą nam się uchronić przed trzecią falą.

– mówił szef resortu zdrowia.

Gdy posłanki i posłowie mieli możliwość zadawania pytań ministrowi Niedzielskiemu i szefowi KPRM Michałowi Dworczykowi, pierwsza głos zabrała posłanka Lewicy, Marcelina Zawadzka.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Posłanka zauważyła, że brakuje odpowiedniej kampanii informacyjnej na temat szczepień przeciw COVID-19. Jako rozwiązanie podała np. ulotki czy SMS-y, dzięki którym świadomość społeczna na temat szczepień i ich kolejności ma szansę wzrosnąć.

Czy pan minister Dworczyk i pan minister Niedzielski widzieli badania opinii publicznej o stosunku Polaków do szczepień? Gorsze wyniki są na naszym kontynencie tylko w Rosji. Ludzie potrzebują odpowiedzi na pytania. Nie wiedzą, kiedy będą szczepieni, w jakiej kolejności.

– wskazywała posłanka Lewicy

Dziennikarz Polsat News, Wojciech Dąbrowski zauważył, że w trakcie wystąpienia Marcelina Zawisza karmiła swoje dziecko piersią. Zdjęcie z karmiącą posłanką wrzucił na Twitter:

Posłanka bardzo często pojawia się ze swoim synkiem Adasiem na Wiejskiej, pokazując, że dobrze radzi sobie łącząc macierzyństwo z obowiązkami posła RP. Zdjęcie Wojciecha Dąbrowskiego udostępniono też na profilu partii Razem:

Mistrzyni w działaniu na wielu frontach

– napisała na Twitterze partia Lewica Razem.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Chłopak znęcał się nad kolegami z klasy. Ojciec wymierzył karę bez litości. Powinniśmy brać przykład z tego taty?

Zakaz palenia na balkonach i tarasach? Czy Polska wprowadzi takie prawo?