w

Synoptycy ostrzegają! W najbliższych dniach spore zawirowania pogodowe

Trudno nie zgodzić się z tym, że pogoda w Polsce w ostatnich dniach jest naprawdę różnorodna. Począwszy od wiatru, przez opady deszczu, gradu i śniegu, a kończąc na prześwitującym zza chmur słońcu. Meteorolodzy ostrzegają, że w najbliższych dniach ma dojść do ochłodzenia, a przy tym do wzrostu ciśnienia. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Sponsorowane

IMGW ostrzega w dniu dzisiejszym przed silnym wiatrem. Opady śniegu, deszczu i deszczu ze śniegiem możliwe w całym kraju. Na terenach podgórskich pokrywa śniegu może wynieść nawet 12 cm. W górach cały czas obowiązuje zagrożenie lawinowe. Poza śniegiem pojawi się też ochłodzenie.

Pogoda na najbliższe dni

W programie “Newsroom WP” wystąpił profesor Mariusz Figurski, dyrektor Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej i zdradził słuchaczom co nieco na temat pogody, jaka będzie nam towarzyszyć w najbliższych dniach i tygodniach. Otóż powinniśmy spodziewać się napływu chłodnych mas powietrza z północnej Skandynawii. Pierwszy mróz pojawi się na wschodzie, już w sobotę.

Sponsorowane

Ciekawą sytuacją jest to, że ciśnienie tego wyżu ma wynieść ponad 1040 hPa. To jest bardzo wysokie ciśnienie. Wszyscy, którzy mają problemy krążeniowe i sercowe, powinni zapomnieć o kawie – podkreślił.

Z kolei w niedzielę i w poniedziałek czekają nas minusowe temperatury i to w całej Polsce. Ostry mróz wystąpi szczególnie na południu Polski, w rejonach górskich i to nie tylko nocą, ale również w ciągu dnia. W kolejnym tygodniu będzie jeszcze chłodniej. Temperatura spadnie poniżej -10 stopni Celsjusza. Jednak Figurski radzi, aby obserwować regularnie prognozy pogody, ponieważ scenariuszy na nadchodzące tygodnie jest kilka.

Długoterminowy model pogody pokazuje, że ochłodzenie będzie obserwowane na poziomie ostatniego tygodnia lutego i przełomu marca. Temperatury będą ujemne, czyli takie, jakie powinny być w tym okresie. Modele średnioterminowe wskazują natomiast, że to wydarzy się wcześniej.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Paragon grozy od dentysty z Łodzi. Oniemiała, gdy usłyszała cenę za usługę

    Liczba dziewic konsekrowanych rośnie. Nie uwierzysz, ile ich jest w Polsce