w

W najbliższych dniach pogodowy rollercoaster. Dojdzie do “zderzenia gigantów”

Jaka czeka nas pogoda w najbliższych dniach? Oj będzie to istny rollercoaster. Wcześniejsze prognozy faktycznie wskazywały, że z początkiem grudnia pojawią się w Polsce liczne ataki mrozu, a także śnieżyce. Czy faktycznie tak będzie? Nowe prognozy mówią o tym, że w naszym kraju dojdzie do zderzenia dwóch skrajnie różnych mas powietrza. Co to oznacza?

Sponsorowane

Już wyjaśniamy. Otóż wyż Erik ściąga do Polski zimne powietrze. W wielu miejscach temperatura spadnie poniżej zera. Dzisiaj, tj. 2 grudnia, również w ciągu dnia możemy spodziewać się takich temperatur. Oprócz tego w całym kraju pochmurno, a miejscami może wystąpić mżawka oraz lekkie opady śniegu.

Hippopx

Natomiast w weekend i na początku zbliżającego się tygodnia, dojdzie do “starcia dwóch gigantów”. Mowa oczywiście o skrajnie różnych masach powietrza. Z północy i ze wschodu nadciąga siarczysty mróz, z kolei z południa niże sprowadzają cieplejsze masy powietrza.

Pogoda w pierwszych dniach grudnia

Sponsorowane

Ścierające się ze sobą masy powietrza mogą wywołać prawdziwy, pogodowy rollercoaster. W weekend na południu kraju na termometrach zobaczymy dodatnią temperaturę, która będzie sięgać nawet 6-8°C. Natomiast na północy będzie chłodniej, a w dodatku wystąpią silne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu.

*Dalsza część artykułu na następnej stronie

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Mecz Polska – Francja już w niedzielę. Po wygranej dostaniemy dzień wolnego?

    Już dziś rusza dodatek dla Polaków. Spełnij 2 warunki, a zgarniesz sporą sumę