w

Wyż Julian nad Polską. Miejscami temperatura spadnie do prawie -20°C

Pogoda w ostatnich dniach pokazała nam swoje zimowe oblicze. Dzisiaj, tj. we wtorek 13 grudnia opady śniegu spodziewane są głównie w północno – wschodniej części kraju. Jednak w całym kraju w najbliższych dniach przyjdzie do Polski siarczysty mróz. A wszystko to sprawka wyżu o nazwie Julian, który będzie odpowiadał za to, że miejscami temperatura spadnie do nawet blisko -20°C.

Sponsorowane

Już dzisiaj spodziewać się możemy zanikających śnieżyc, ale i ataku prawdziwego mrozu. Synoptycy z IMGW ostrzegają, że Polska znajdzie się pod wpływem chłodnych mas powietrza arktycznego. Niż, który ściągnął do nas opady śniegu przesunie się teraz w kierunku Finlandii. Natomiast zastąpi go wyż Julian, odpowiedzialny za gwałtowny spadek temperatury.

Pixabay

Śnieżyce ustępują mrozowi

W sprawie pogody w dniu 13 grudnia wypowiedziała się Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Otóż we wtorek opady śniegu mogą wystąpić praktycznie w całym kraju. Największe opady prognozowane są na północnym wschodzie.

Sponsorowane

Tam może spaść do 6 centymetrów śniegu. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od minus 7 stopni Celsjusza w kotlinach Karpat, przez około minus 5 w Kolinie Kłodzkiej, minus 4 na Podlasiu i Suwalszczyźnie do 1-2 stopni na Pomorzu i nad morzem – powiedziała.

Pixabay

Temperatura spadnie do prawie -20°C

Już dzisiaj w nocy powinniśmy spodziewać się znacznego ochłodzenia. Siarczysty mróz sprawi, że temperatura minimalna będzie wynosić -18°C w dolinach Karpat, w Małopolsce i województwie świętokrzyskim będzie to -15°C, na Suwałkach i na Lubelszczyźnie -10°C, w centrum około -10°C, na Pomorzu Zachodnim i na wybrzeżu około -5°C.

Ostrzeżenie dla kierowców, by uważali na tworzące się mgły, które z pewnością ograniczą widoczność do 100 metrów.

Wikimedia

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

15 komentarze