w

Uczeń wszedł do toalety i spostrzegł dziwny przedmiot w spłuczce. Skandal w szkole!

Takiego skandalu nikt się nie spodziewał, a tym bardziej nie w szkole… Jeden z uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach znalazł w łazience przedmiot, który z całą pewnością nie powinien się tam znajdować. Kamera w spłuczce w męskiej toalecie w szkole! Kto ją tam zamontował? Jaki był jego cel?

Sponsorowane

Podejrzany w tej sprawie jest 37-letni nauczyciel, który pracował w placówce od blisko 10 lat. Nauczał przedmiotów zawodowych. Wcześniej nie pojawiały się na niego żadne skargi. Ale do czasu. W poniedziałek, 5 grudnia mężczyzna został zwolniony. Lokalny serwis informacyjny donosi, że odbyło się to za porozumieniem stron.

Kamera w spłuczce w męskiej toalecie w szkole

Jak doszło do odkrycia przedmiotu? Otóż w czasie przerwy jeden z uczniów ZSTiO poszedł skorzystać ze szkolnej ubikacji. Jednak w spłuczce dostrzegł coś niepokojącego. Okazało się, że to kamera. Chłopak zdemontował przedmiot i zabrał na lekcję. Zauważył to jeden z nauczycieli kręcący się na korytarzu. Ruszył za uczniem i zarządał oddania sprzętu. Chłopak odmówił. Do szkoły wezwano jego rodziców, a także policję.

Głównym podejrzanym w całej tej sprawie stał się więc 37-letni nauczyciel. Został zawieszony w prawach do wykonywania zawodu przez dyrekcję, a następnego dnia zwolniony – za porozumieniem stron.

Sponsorowane
Facebook

Podglądał uczniów w toalecie w szkole

W zeszły poniedziałek doszło do incydentu z nauczycielem naszej szkoły. Przeprowadziłem rozmowę z nauczycielem, rodzicami i policją. Nauczyciel w trybie pilnym został zawieszony. Następnego dnia za porozumieniem stron została z nim rozwiązana umowa – wyjaśnił w rozmowie z lokalną redakcją dyrektor placówki. Marcin Ślęzak podkreślił, że szkole zależy na bezpieczeństwu i dobru uczniów.

Pojawiło się również oficjalne oświadczenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach.

W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu na warsztatach szkolnych i rodzi wiele domysłów, informujemy, że dyrekcja ZSTIO powzięła stosowne do sytuacji środki, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i pracownikom szkoły. Nauczyciel, który dopuścił się czynu, został natychmiast odsunięty od pracy z młodzieżą. Materiały oraz sprzęt zostały zabezpieczone i przekazane policji. W tej chwili służby prowadzą czynności wyjaśniające, dlatego powstrzymujemy się od zbędnych komentarzy i wysuwania wniosków na własną rękę, by uniknąć chorej sensacji, która nie służy przede wszystkim uczniom i pracownikom szkoły.

Cała społeczność Mechanika od kilku lat wkłada wiele pracy, wysiłku oraz serca w tworzenie dobrej atmosfery i budowaniu wizerunku szkoły. Nie pozwólmy aby ten incydent przekreślił nasze wszystkie starania. Informacje pojawiające się w sieci, komentarze i artykuły i goniące za sensacją, zawierają wiele przekłamań i spekulacji. Po wyjaśnieniu szczegółów przez policję odniesiemy się do faktów.

Tego się nikt nie spodziewał

Nauczyciel informatyki zainstalował w toalecie kamerę. Sprawę ujawnił uczeń, który zauważył małe urządzenie w spłuczce

Posted by Tarnowskie Góry - serwis informacyjny on Monday, December 12, 2022

Dyrekcja stara się, by mimo zaistniałej sytuacja praca placówki nie została zakłócona. Oczywiście sprawa zostanie wyjaśniona, zajmuje się nią policja pod nadzorem prokuratury. Nauczycie, którego zwolniono był wychowawcą jednej z klas. Wyznaczono już nowego opiekuna. Zorganizowano również zastępstwa doraźne na zajęcia, które prowadził 37-latek.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

8 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Wyż Julian nad Polską. Miejscami temperatura spadnie do prawie -20°C

    “Co się stało z Twoimi nogami?!” Internauci biją na alarm pod zdjęciem Cichopek