w

3-latka nie dawała żadnych oznak życia. Była uwięziona w nagrzanym samochodzie

Płońsk 3-latka w rozgrzanym aucie nie dawała żadnych oznak życia. Policja otrzymała zgłoszenie i natychmiast funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Liczyła się każda minuta. Wybili szybę w samochodzie i uwolnili dziecko. Gdzie byli rodzice? Matka przebywała u znajomych i twierdzi, że zostawiła córkę “tylko na chwilę”.

Sponsorowane

Płońsk 3-latka w aucie

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Temperatury poszybowały w górę, a słońce paliło od rana do wieczora. Jedna z mieszkanek Płońska w województwie mazowieckim zostawiła córeczkę w zamkniętym i rozgrzanym pojeździe. Dziecko z przegrzania straciło przytomność.

Po godzinie 16.00 dyżurny przyjął zgłoszenie o małym dziecku niedającym oznak życia, pozostawionym w zamkniętym osobowym mercedesie. Dziewczynka, jak wynikało ze zgłoszenia, była spocona, miała sine oczy oraz zabrudzoną twarzy – prawdopodobnie wcześniej wymiotowała – informuje oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Twitter
Sponsorowane

Czas był kluczowy

Świadkowie nie zwlekali i natychmiast wezwali na miejsce odpowiednie służby. “Dziecko nie reagowało w żaden sposób. W związku z zagrożeniem jego życia i zdrowia, policjanci nie tracili czasu i wybili w pojeździe szybę”. Mimo że sytuacja wydawała się naprawdę poważna, dziewczynka odzyskała przytomność. Ratownicy medyczni zbadali 3-latkę, ale nie wymagała ona hospitalizacji.

Matka dziewczynki, która przyszła na miejsce, twierdziła, że zostawiła ją tylko na chwilę, gdyż ta spała. W tym czasie kobieta była u znajomych.

W sprawie prowadzone jest śledztwo. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami za narażenie życia grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Zbliża się lato a policja apeluje, aby w słoneczne, ciepłe pod żadnym pozorem nie zostawiać zamkniętych w samochodzie dzieci czy zwierząt. Jeśli natomiast jesteś świadkiem opisanej sytuacji nie zwlekaj i powiadom o wszystkim policję.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   50-latkowi grozi amputacja genitaliów. Żona wyznała, jak się zabawiał w weekend

   Nie żyje znana i ceniona trenerka personalna. Osierociła 5-letnią córeczkę