w

Piotr Żyła mistrzem świata. Taką kwotę zarobił dzięki wygranej, robi wrażenie!

Od soboty cała Polska mówi tylko o jednym, o zwycięstwie Piotra Żyły. Skoczek obronił tytuł mistrza świata na skoczni normalnej. Udany skok w drugiej serii naszego reprezentanta, przyniósł mu niemałe pieniądze.

Sponsorowane

Piotr Żyła mistrzem świata

Okazuje się, że Piotr Żyła jest pierwszym zawodnikiem od przeszło 20 lat, który obronił tytuł mistrza świata w skokach narciarskich w obiekcie normalnym. Sobotnie zawody odbywały się w Planicy. Polski skoczek powtórzył tam swój sukces sprzed dwóch lat w Oberstdorfie. W 2001 roku w Lahti i 2003 w Val di Fiemme najlepszy był Adam Małysz.

W połowie zawodów Żyła zajmował trzecie miejsce. Pozostałe miejsca na podium zajęli Niemcy – Andreas Wellinger i Karl Geiger. Jedno było pewne, mimo że nie wiadomo, który z nich zwycięży, wszyscy troje mogli liczyć na pokaźne premie.

Wygrana Piotra Żyły

Sponsorowane

Norweski portal NRK donosił, że w tym roku wypłata dla skoczków jeszcze wzrosła i niezmiennie jest najwyższa wśród wszystkich konkurencji. O jakiej kwocie mowa? Otóż za każdy konkurs skoczkowie mają do podziału około 390 tys. złotych. Z kolei serwis Goniec informuje, że Żyła otrzymał za zwycięstwo 150 tys. złotych. Natomiast drugi w klasyfikacji końcowej Wellinger, zarobi równowartość 94 tys. złotych, a Geiger zainkasuje mniej więcej 56 tys. złotych.

Jeśli zaś chodzi o pozostałych reprezentantów naszego kraju, oni również mogli liczyć na zastrzyk gotówki. Kamil Stoch za piąte miejsce otrzymał 22,5 tys. złotych, a Dawid Kubacki za szóste miejsce zgarnie 15 tys. złotych.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

25 komentarze