w

Piorun zabił dziesięcioro dzieci. Schroniły się przed burzą w domku pokrytym strzechą

Dzieci grały w piłkę gdy zaczęła się gwałtowna burza. Schroniły się przed nią w domku pokrytym strzechą, jednak nie powstrzymało to pioruna, który trafiając w ów domek śmiertelnie poraził dziesięcioro dzieci.

Sponsorowane

Tragedia miała miejsce w północno-zachodniej Ugandzie w mieście Arua. Z relacji BBC dowiadujemy się, że w piłkę grały wtedy dzieci w wieku od 11 do 16 lat. Gdy nagła burza rozpętała się nad boiskiem, dzieci pobiegły do pobliskiego domku ze strzechy aby schronić się przed intensywnym deszczem. Właśnie tam trafił piorun.

Gwałtowna burza zabrała życie dziesięcioro nastolatkom w wieku 13-15 lat. Czwórkę dzieci zdążyła zabrać karetka, jednak jedno z nich zmarło w drodze do placówki medycznej. Trójka dzieci, która uszła z życiem przebywa w szpitalu.

To bardzo niefortunny i smutny incydent – napisała rzeczniczka policji ugandyjskiej Angucia Josephine. Niech dusze zmarłych spoczywają w pokoju i niech Wszechmogący Bóg pocieszy rodziny pogrążone w żałobie w tej trudnej chwili. Jeśli chodzi o rannych, módlmy się o szybki powrót do zdrowia.

Sponsorowane

W oświadczeniu Josephine potwierdziła tożsamość zmarłych dzieci jako: Andrua Samuel – 16 lat, Awia Kennedy – 13 lat, Andama Godfrey – 13 lat, Bati Gasper – 15 lat, Afeku Saviour – 13 lat, Edema Jasiri – 15 lat, Ocatre Patrick – 13 lat, Asite Jordan – 11 lat, Apajobo David – 12 lat i 13-letni chłopiec o imieniu Tom.

Josephine zauważyła, że ​​w krajach Afryki Wschodniej i regionie Zachodniego Nilu nierzadko zdarza się, że w porze deszczowej występują silne wyładowania atmosferyczne.

Według ABC News , śmiertelne uderzenia pioruna o tej porze roku są zgłaszane w Ugandzie dość często. Niektóre zgłoszenia dotyczą dzieci, które akurat miały lekcje w szkole.

Szkoły w obszarach wiejskich w Ugandzie bardzo często nie są wyposażone w odgromniki, które mogłyby zapobiegać takim incydentom.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Rząd łamie kolejną obietnicę wyborczą. Emeryci będą zwalniani

   Marcin Różalski: „Niech (Margot) mi wejdzie pod koła, to go rozjadę”!