w , ,

Pies stał się bohaterem w czasie pandemii. Nosił plecak wiernie pomagając ludziom

Gdy Włochy znajdowały się w największej izolacji, a włoski rząd rekomendował unikanie wszelkich zbędnych kontaktów z innymi ludźmi, pewien pinczer odegrał niezwykłą rolę. Pies o imieniu Luigi służył jako “kurier’ swojej właścicielce. Dostarczał wtedy matce właścicielki żywność, leki i prasę. Za swoje zasługi został wyróżniony nagrodą Fidelta ‘del Dog ​​2020 (Wierność 2020).

Sponsorowane

Właścicielka pinczera, Maria Beatrice Buzzat, mieszka w miejscowości Feltre w Wenecji Euganejskiej. W tej samem miejscowości, niecałe 300 metrów dalej, mieszka 70-letnia mama Marii – Anna. W czasie paraliżu wywołanego przez pandemię koronawirusa, kobiety zdecydowały o wstrzymaniu kontaktu, aby uchronić się przed wirusem. W zapewnieniu komunikacji miał im pomóc Luigi.

Niezwykły bohater

facebook.com / Luca Zaia

10-letni pinczer z granatowym plecakiem na grzbiecie, posłusznie pokonywał wyznaczoną trasę i przenosił rzeczy, których potrzebowała Anna. Zaczęło się niewinnie: “Kupiłam gazetę, a gdy już skończyłam je czytać, pomyślałam, żeby moja mama również je przejrzała. Tutaj pojawił się pomysł z Luigi. Ten pies przez cały lockdown kursował pomiędzy naszymi domami.” – mówi Maria w wywiadzie dla “Corriere della Sera”.

Sponsorowane

To było niewiarygodne, ale chodził tam i z powrotem, jakby to było normalne. A jak prosiłam, żeby zaczekał, zasypiał z plecakiem na grzebiecie.

– relacjonuje właścicielka.

Nagroda

Historia tego niezwykłego psa, niesie za sobą wiele radości. Luigi swoją postawą przyczynił się do poprawy życia swoich opiekunów w czasach pandemii. To prawdziwy powiew świeżości.

– napisali organizatorzy konkursu.

Komisja konkursu “Premio Internazionale Fedelta del Cane” już od 1962 roku przyznaje nagrody za psią wierność. Luigi został zauważony, ponieważ o jego wędrówkach rozpisywały się lokalne media. Pewnego razu Maria Buzzat otrzymała informację, że jej pies został nominowany do tej prestiżowej, psiej nagrody.

O tym lokalnym bohaterze napisał też Luca Zaia – prezydent regionu Wenecja Euganejska:

SUPER LUIGI, PIES NA MEDAL!
Pamiętasz Luigiego, 10-letniego pinczera z Feltre (Belluno)? Podczas lockdown’u stał się „czworonożnym jeźdźcem” kursującym między domem swojej właścicielki, Marii Beatrice Buzzat, a domem jej matki Anny, 300 metrów dalej. […]
Teraz Luigi otrzymał w Camogli nagrodę FEDELTA ‘DEL DOG ​​2020, która jest świetną okazją, aby przypomnieć, że te zwierzęta są wiernymi towarzyszami naszego życia i najlepszymi przyjaciółmi!

🐶🐾🐕 SUPER LUIGI, CAGNOLINO FEDELE DA PRIMO PREMIO!Ricordate Luigi, pinscher di 10 anni, di Feltre (Belluno)? Durante...

Posted by Luca Zaia on Monday, August 17, 2020

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Lekarz odwołał swój ślub przez koronawirusa. “Nie chciałbym zafundować komukolwiek tego, co na co dzień widzę w szpitalu.”

   Nie żyje Piotr Szczepanik. Zmarł w wieku 78 lat. Znała go cała Polska