w , ,

Pies stał się bohaterem w czasie pandemii. Nosił plecak wiernie pomagając ludziom

Gdy Włochy znajdowały się w największej izolacji, a włoski rząd rekomendował unikanie wszelkich zbędnych kontaktów z innymi ludźmi, pewien pinczer odegrał niezwykłą rolę. Pies o imieniu Luigi służył jako “kurier’ swojej właścicielce. Dostarczał wtedy matce właścicielki żywność, leki i prasę. Za swoje zasługi został wyróżniony nagrodą Fidelta ‘del Dog ​​2020 (Wierność 2020).

Sponsorowane

Właścicielka pinczera, Maria Beatrice Buzzat, mieszka w miejscowości Feltre w Wenecji Euganejskiej. W tej samem miejscowości, niecałe 300 metrów dalej, mieszka 70-letnia mama Marii – Anna. W czasie paraliżu wywołanego przez pandemię koronawirusa, kobiety zdecydowały o wstrzymaniu kontaktu, aby uchronić się przed wirusem. W zapewnieniu komunikacji miał im pomóc Luigi.

Niezwykły bohater

facebook.com / Luca Zaia

10-letni pinczer z granatowym plecakiem na grzbiecie, posłusznie pokonywał wyznaczoną trasę i przenosił rzeczy, których potrzebowała Anna. Zaczęło się niewinnie: “Kupiłam gazetę, a gdy już skończyłam je czytać, pomyślałam, żeby moja mama również je przejrzała. Tutaj pojawił się pomysł z Luigi. Ten pies przez cały lockdown kursował pomiędzy naszymi domami.” – mówi Maria w wywiadzie dla “Corriere della Sera”.

Sponsorowane

To było niewiarygodne, ale chodził tam i z powrotem, jakby to było normalne. A jak prosiłam, żeby zaczekał, zasypiał z plecakiem na grzebiecie.

– relacjonuje właścicielka.

Nagroda

Historia tego niezwykłego psa, niesie za sobą wiele radości. Luigi swoją postawą przyczynił się do poprawy życia swoich opiekunów w czasach pandemii. To prawdziwy powiew świeżości.

– napisali organizatorzy konkursu.

Komisja konkursu “Premio Internazionale Fedelta del Cane” już od 1962 roku przyznaje nagrody za psią wierność. Luigi został zauważony, ponieważ o jego wędrówkach rozpisywały się lokalne media. Pewnego razu Maria Buzzat otrzymała informację, że jej pies został nominowany do tej prestiżowej, psiej nagrody.

O tym lokalnym bohaterze napisał też Luca Zaia – prezydent regionu Wenecja Euganejska:

SUPER LUIGI, PIES NA MEDAL!
Pamiętasz Luigiego, 10-letniego pinczera z Feltre (Belluno)? Podczas lockdown’u stał się „czworonożnym jeźdźcem” kursującym między domem swojej właścicielki, Marii Beatrice Buzzat, a domem jej matki Anny, 300 metrów dalej. […]
Teraz Luigi otrzymał w Camogli nagrodę FEDELTA ‘DEL DOG ​​2020, która jest świetną okazją, aby przypomnieć, że te zwierzęta są wiernymi towarzyszami naszego życia i najlepszymi przyjaciółmi!

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Lekarz odwołał swój ślub przez koronawirusa. “Nie chciałbym zafundować komukolwiek tego, co na co dzień widzę w szpitalu.”

   Nie żyje Piotr Szczepanik. Zmarł w wieku 78 lat. Znała go cała Polska