w ,

Lekarz odwołał swój ślub przez koronawirusa. “Nie chciałbym zafundować komukolwiek tego, co na co dzień widzę w szpitalu.”

Grzegorz Siwek to rezydent anestezjolog jednoimiennego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. TVN wyemitował z jego udziałem program pt. „Uwaga. Koronawirus”. Lekarz opowiada tam dlaczego odwołał swój ślub: “– Nie chciałbym zafundować komukolwiek tego, co na co dzień widzę w szpitalu.”

Sponsorowane

Grzegorz Siwek jest świadom ryzyka, które niosą za sobą wesela w dobie pandemii. Jako lekarz dokładnie wie ile nowych przypadków pojawia się na co dzień w szpitalu. Zna też źródła zakażeń, a te w dużej mierze ogniskują na weselach.

Niestety nie wszystkie pary, których termin ślubu przypada na okres objęty restrykcjami są w stanie zrezygnować z tej długo wyczekiwanej uroczystości. I wcale nie zazdroszczę im podejmowania tak trudnych decyzji. Ogrom przygotowań, wysokie koszty a przede wszystkim – jedyny taki dzień w życiu. To wszystko trzeba położyć na szali.

Grzegorz Siwek odwołuje ślub

Jest coraz więcej pacjentów z COVID-19, którzy walczą o każdy oddech. Już nie przyjmujemy pacjentów z gorączką czy bólem mięśni. […] W tej sytuacji jest to ryzyko. Ryzyko dla najbliższych, kolegów z pracy. Nie chciałbym zafundować komukolwiek tego, co na co dzień widzę w szpitalu.

– powiedział lekarz Grzegorz Siwek w programie “Uwaga. Koronawirus” w TVN.
Sponsorowane

Smutku nie ukrywa też narzeczona Grzegorza:

Nie powiem, że to nie bolało, bo pierwszą noc przepłakałam. Miała być bajka, ale nie kosztem zdrowia naszych rodziców, dziadków i przyjaciół. Za duże ryzyko

– mówiła Zuzanna Franas, narzeczona Grzegorza Siwka.

Grzegorz z Zuzanną położył na szali cały trud, pieniądze i czas oraz zdrowie najbliższych. Wybrali zdrowie najbliższych im osób.

Czy uważasz, że więcej par powinno się decydować na taki krok?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   W tych sklepach odmówią Ci obsługi. Bez maseczki nic tam nie kupisz!

   Pies stał się bohaterem w czasie pandemii. Nosił plecak wiernie pomagając ludziom