w

Paco Rabanne nie żyje. Zmarł dzisiaj, w swojej posiadłości we Francji

Agencja Reuters poinformowała – Paco Rabanne nie żyje. Właściwie to Francisco Rabaneda Cuervo – hiszpańsko-francuski projektant mody i twórca popularnych na całym świecie perfum. Zmarł w lutego 2023 roku, w wieku 88 lat.

Sponsorowane

Paco Rabanne nie żyje

Projektant odszedł w swojej posiadłości, w miejscowości Portsall we Francji. Na ten moment przyczyna śmierci nie jest znana, albo nie została upubliczniona. Jednak informację o śmierci potwierdził mediom rzecznik grupy Puig, który kontroluje wytwórni∑ Paco Rabanne.

Życiorys

Sponsorowane

Urodził się 18 lutego 1934 roku w Kraju Basków. Wraz z mamą uciekł z Hiszpanii do Francji, tuż po wybuchu hiszpańskiej wojny domowej. Z wykształcenia był wcale nie projektantem, a architektem. Natomiast sławny stał się w latach 60. jako enfant terrible francuskiego świata mody. Swoją karierę zaczął od projektowania biżuterii do takich domów mody jak: Givenchy, Dior czy Balenciaga. Swój własny dom założył w 1966 roku, mając 30 wówczas lat. W projektach stawiał na niekonwencjonalne materiały, taki jak np. metal, plastik czy papier.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

4 komentarzy

  1. No i???Codziennie tysiące ludzi umiera i o nich się nie piszę ale o wielkich artystach i innych trzeba koniecznie bo to milionerzy,celebryci cz co tam jeszcze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Miała 19 lat, gdy dowiedziała się o ciąży. Ojcem dziecka był 83-letni Hefner

    30-latka przeszła 5 operacji biustu. Właśnie pękł jej 5 kilogramowy implant