w

Ostatnie sekundy życia 6 osób. Słychać tylko huk i przerażający krzyki

Co najmniej sześć osób zginęło, gdy olbrzymi kawałek skały zawalił się na przepływające łodzie pod wodospadem na jeziorze Furnas w południowo-wschodniej Brazylii. W efekcie zginęło sześć osób. Trzy kolejne uznaje się za zaginione, a 32 zostały ranne. Dziewięciu ciężko rannych znajduje się w szpitalu.

Sponsorowane

Turyści oglądali wodospad, pływając na jeziorze. Kamienny blok nagle oderwał się od ściany kanionu i uderzył w łodzie, wznosząc dużą falę nad jeziorem. Jak przekazała policja dziennikarzom, trzy kolejne łodzie zostały uszkodzone przez spadające kamienie. Według dostępnego materiału wideo widać, że jedna łódź wpadła tuż pod skałę.

Przerażające nagranie z miejsca zdarzenia

Lokalne władze natychmiast zorganizowały akcje ratunkowe, podczas których znaleziono sześć ciał, 24 osoby wyjęto z wody, a kolejne są poszukiwane.

Wcześniej przez dwa tygodnie w stanie Minas Gerais we wschodniej Brazylii padały ulewne deszcze. Przyczyniło się to do erozji skały i doprowadziło do jej zawalenia. Samo jezioro i wodospad pojawiły się w 1958 roku podczas budowy elektrowni wodnej i są uważane za popularną atrakcję turystyczną. Jezioro znajduje się około 420 km na północ od São Paulo.

Sponsorowane

Nie podano jeszcze, jak długo potrwają poszukiwania zaginionych. Pracę nurków trzeba było przełożyć na następny dzień.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Koledzy donieśli mu na temat żony. Schreiber nie wytrzymała, dała upust emocjom

   Tragedia na stoku! Ludzie nie wiedząc co robić skakali z wyciągu krzesełkowego