w ,

Omenaa Mensah na temat tolerancji: “Trzeba wyrzucić religie ze szkół”

Omenaa Mensah była wczoraj gościem programu Wirtualnej Polski “Newsroom Lifestyle”. Prezenterka TVN odpowiadała na słowa Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka dotyczące LGBT. Omenaa uważa, że w szkole brakuje odpowiedniej edukacji, która pozwoliłaby uczyć dzieci różnorodności oraz równości.

Sponsorowane

Omenaa Mensah jest przekonana, że wycofanie religii ze szkół to konieczność. Na jej miejscu powinna pojawić się etyka “która nauczy nas spojrzenia na różnorodność. Wtedy każdy młody człowiek niezależnie z jakiej religii się wywodzi może podejmować racjonalne decyzje.” Dodatkowo według prezenterki TVN należy wprowadzić edukację seksualną.

Robiąc tylko te dwie rzeczy, mamy problem rozwiązany. Nikt w tym kraju nie myśli przyszłościowo, nie myśli o naszych dzieciach, tylko cały czas myślimy o tym, że to my tutaj jesteśmy najważniejsi. Ale najważniejsze są właśnie dzieci.

– kontynuuje Omena Mensah

Edukacja naszych dzieci i wprowadzanie do szkół edukacji seksualnej to jeden z najbardziej gorących tematów ostatnich miesięcy. Połączenie tematu z usunięciem religii ze szkół to prawdziwa bomba. Jakie zdanie na ten temat masz Ty?

Całej rozmowy możesz posłuchać na kobieta.wp.pl

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Bezpański pies codziennie czekał pod salonem samochodowym. Tak znalazł “pracę”

   Nie chciał wysiąść z autobusu z hulajnogą. Policja wyprowadziła go siłą