w

Minister zdrowia ogłosił. “Nowe obostrzenia wejdą w życie już od środy”

Na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział powrót restrykcji i obostrzeń związanych z epidemią covid-19. To według lekarzy jedyny sposób, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się nowego wariantu wirusa.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Nowy wariant wirusa w natarciu

Mimo coraz większej liczby zaszczepionych, wirus nie daje o sobie zapomnieć. W wielu państwach przywrócono restrykcje znane z zeszłego roku, a nawet wprowadzano lockdown. Tak się stało choćby w Austrii, ale też Francji, czy Włoszech.
W Polsce przez długi czas rząd wstrzymywał się z wprowadzeniem dodatkowych restrykcji, ale sytuacja epidemiologiczna, zmusiła rządzących do zmiany decyzji.

Twitter

Wracają limity

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Zachowane zostają obowiązujące restrykcje odnoszące się do limitu klientów w sklepach czy w restauracjach. Cały czas konieczne jest zastosowanie się do obowiązku noszenia maseczek oraz dezynfekcji rąk i zachowania dystansu. Od 1 do 17 grudnia we wszystkich placówkach handlowych i publicznych spadnie do 50% limit osób, które mogą w nich przebywać jednocześnie. Mniej osób wejdzie do dyskotek i na wesela. Dotąd limit wynosiło 150 osób. Od 1 grudnia będzie to 100 osób. W wydarzeniach o charakterze sportowym – udział weźmie maksymalnie 250 osób. Restrykcje dotkną też siłowni i sklepów. O ile dziś limit to 1 osoba na 10 mkw, to od 1 grudnia będzie to 1 osoba na 15 mkw.

Pixabay

Nowy wariant wirusa wymusza też wprowadzenie restrykcji, jeśli chodzi o podróżowanie – opuszczanie i przyjazd do Polski.

W związku z pojawieniem się nowej mutacji, konieczny jest pakiet alertowy obostrzeń. Pojawiło się nowe ryzyko w postaci nowego wariantu koronawirusa. Pakiet ma dwa elementy: pierwszy to uszczelnienie granic, drugi: zmiana zasad dla podróżujących. Pakiet zawiera również ograniczenia w kraju – powiedział minister zdrowia.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Małgorzata Rozenek-Majdan o życiu łóżkowym z Radziem. Śmiałe wyznanie

      Nie żyje reprezentant Polski. Miał zaledwie 23 lata