w

Do Polski nadciąga śnieżyca. Jeszcze w tym tygodniu śnieg porządnie zasypie nasz kraj

Pierwsze tygodnie stycznia okazały się dla nas naprawdę łaskawe. Temperatura nie schodziła poniżej 0°C. W wielu regionach termometry wskazywały około 8°C. Jednak już wczoraj, w niedzielę 15 stycznia, do Polski dotarły nieco chłodniejsze masy powietrza. Wszystko to sprawka niżu genueńskiego, który prawdopodobnie będzie odpowiedzialny za zbliżającą się śnieżycę. Dojdzie również do spadku temperatury.

Sponsorowane

To właśnie wspomniany niż nieco namiesza nam w pogodzie. Po lekkich zawirowaniach wiosennych przyszła znów pora na ochłodzenie. Niż genueński ma ściągnąć do naszego kraju opady deszczu ze śniegiem i śnieżyce.

Nadchodzi ochłodzenie

Już wczoraj IMGW ostrzegało przed nadejściem chłodnych mas powietrza. W niedzielę pojawiły się przelotne opady deszczu w całym kraju. W rejonach podgórskich nawet śniegu z deszczem. Z kolei w wyższych partiach gór przewidywany był śnieg. Jednak dopiero dzisiaj miało przyjść zauważalne ochłodzenie. Z kolei w połowie tygodnia, przewidywalnie od środy, nasz kraj ma nawiedzić śnieżyca. Temperatura spadnie do około 0°C.

Za tą nagłą zmianą pogody będzie stał niż genueński. Fanipogody.pl przewidują, że pierwsze opady śniegu pojawią się prawdopodobnie już we wtorek 17 stycznia w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Z kolei w nocy z wtorku na środę spodziewać się możemy intensywnej śnieżycy. “W środę rano śnieg padać powinien już w całym pasie Polski od Podlasia przez centrum po południe” – napisali eksperci.

Sponsorowane

Z kolei długoterminowa prognoza pogody TVN Meteo wskazuje na to, że w czwartek 19 stycznia śnieg będzie sypać w całej Polsce, z wyjątkiem Podkarpacia. “Miejscami może być dość intensywny. W ciągu 12 godzin może spaść go nawet ponad 10 centymetrów”.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

16 komentarze

  1. Znowu bajki żeby ludzie więcej opału kupowali.
    Kto wierzy tym stronom, czci też artykuły “Faktu” o tym jak np. Ludzie piją wódkę prosto z jeziora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane