w

Nie żyje aktorka grająca Wednesday Addams. Każdy pamięta jej kultowy taniec

Nie żyje Lisa Loring, aktorka, której ogromną popularność przyniosła rola Wednesday Addams w serialu „Rodzina Addamsów”. To właśnie ona jako pierwsza wykonała kultowy taniec Wednesday, który w 2022 zatańczyła również Jenna Ortega w serialu Netflixa “Wednesday”.

Sponsorowane

Nie żyje Lisa Loring

Aktorka była znana z roli Wednesday Addams w serialu ABC “Rodzina Adamsów), który był emitowany w latach 1964-1966. W chwili śmierci przy 64-latce czuwali bliscy. Informację o śmierci przekazała jedna z córek, Vanessa Foumberg. Z kolei bliska przyjaciółka poinformowała, że aktorka przeszła w ostatnim czasie rozległy udar mózgu z powodu nadciśnienia. Od chwili tego nieszczęsnego zdarzenia była podtrzymywana przy życiu za pomocą specjalistycznych urządzeń. Dwa dni temu, tj. 28 stycznia, rodzina zdecydowała o odłączeniu od aparatury.

Twitter

Była autorką pierwszego tańca Wednesday

Sponsorowane

Lisa pojawiła się w serialu “Rodzina Adamsów”, kiedy miała 6 lat. To otworzyło drzwi do jej kariery. Już jako dziewczynka zdawała sobie sprawę z tego, jak bardzo utożsamiano ją z rolą Wednesday Addams, jednak z tym nie walczyła. Przez wiele lat pojawiała się na licznych konwentach i imprezach organizowanych dla fanów serialu.

Serial z udziałem zmarłej aktorki doczekał się dwóch sezonów. Łącznie nakręcono 64 odcinki. W 1977 roku ekscentryczna rodzina wróciła na ekrany za sprawą specjalnego epizodu, w którym pojawiła się także Loring. 30 października wyemitowano produkcję “Halloween with the Addams Family”.

Twitter

Dalsze losy Lisy

Kiedy zakończono produkcję serialu “Rodzina Adamsów”, Lisa dołączyła do obsady kolejnego serialu ABC “The Pruitts of Southampton”, Była to komedia oparta na powieści “House Party”, Patricka Dennisa. W kolejnych latach pojawiła się również w operze mydlanej, czy w kilku horrorach. Co ciekawe, nie tylko aktorstwo było jej konikiem. Uwielbiała malować. Pracowała jako makijażystka przy filmach dla dorosłych.

Twitter

Wednesday w wykonaniu Loring była słodką, ale poważną dziewczynką, która bywała ponura i uwielbiała przerażające dla innych zwierzątka domowe (w tym śmiercionośnego pająka o imieniu Homer czy jaszczurkę wabiącą się Lucyfer). Jej towarzyszką zabaw była bezgłowa lalka. Taniec, który Loring zaprezentowała w serialu, zainspirował popularną scenę z serialu “Wednesday” Netfliksa – pisze serwis Onet Kultura.

Sponsorowane
Posted by Keith Stretch Crow on Monday, January 30, 2023

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

5 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Gdańsk, ukradli puszkę WOŚP ze sklepu. Rozpoznajesz któregoś z nich?

    Intensywnie ćwiczyła nawet w ciąży. Z takimi mięśniami urodziła się córeczka