w

Gdańsk, ukradli puszkę WOŚP ze sklepu. Rozpoznajesz któregoś z nich?

Gdańsk, to właśnie tu złodzieje ukradli puszkę WOŚP. Bandyci zabrali ją z jednego ze sklepów. Śledczy opublikowali w internecie zdjęcia osób, które mogą odpowiadać za ten haniebny czyn.

Sponsorowane

31. finał WOŚP

To właśnie wczoraj, 29 stycznia ruszył 31. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja nieprzerwalnie zbiera pieniądze na wyposażenie szpitali od 1993. W tym roku hasłem przewodnim jest “Chcemy wygrać z sepsą!
Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Dlaczego akurat walka z sepsą?

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Twitter
Sponsorowane

Gdańsk ukradli puszkę WOŚP

W głowie się nie mieści, że ktoś mógł wpaść na tak bezwzględny pomysł i ukraść puszkę z pieniędzmi WOŚP. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów w Trójmieście – a dokładniej przy ul. Droszyńskiego na gdańskim przymorzu. Złodzieje bez skrupułów zabrali skarbonkę i uciekli. Policja ma zamiar złapać sprawców. Śledczy upublicznili zdjęcia podejrzanych i zaapelowali.

Każdy, kto rozpoznaje mężczyzn, proszony jest o kontakt z policją pod alarmowy numer 112 – apeluje młodszy aspirant Marek Kobiałko z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, cytowany przez Radio Gdańsk.

Jeśli wiesz, kim są osoby poszukiwane przez funkcjonariuszy, skontaktuj się z Komisariatem Policji V w Gdańsku przy ul. Obrońców Wybrzeża 19. Nie musisz tego robić osobiście, możesz zadzwonić telefonicznie do dyżurnego komisariatu 477411222, lub pisząc na adres [email protected].

Policja

Jak oficjalnie przekazano, w dniu wczorajszym wolontariusze zebrali kwotę opiewającą na 154 mln 606 tys. 764 zł. To jednak jeszcze nie koniec, a dopiero początek. Wciąż trwa wiele internetowych zbiórek. Ostateczną kwotę poznamy dopiero w marcu bądź w kwietniu.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

10 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Przyłapała męża na zdradzie z prostytutką. Zemsta okazała się słodka

    Nie żyje aktorka grająca Wednesday Addams. Każdy pamięta jej kultowy taniec