w

Nie żyje kolejna gwiazda Świata według Kiepskich

Teatr imienia Jana Kochanowskiego w Opolu poinformował za pomocą Facebooka, że odeszła kolejna aktorka serialu “Świat według Kiepskich”. Zofia Bielewicz nie żyje. “Odeszła w wieku 93 lat, ale w naszych sercach i wspomnieniach będzie zawsze obecna”

Sponsorowane
Facebook

Zofia Bielewicz nie żyje

Z nieopisanym smutkiem żegnamy Zofię Bielewicz. Aktorkę, dla której teatr był całym życiem.
Zadebiutowała w 1945 roku w Teatrze Groteska w Krakowie. W 1974 roku związała się z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Zagrała ponad 140 ról, z czego 132 w naszym teatrze. Tutaj zagrała swój ostatni spektakl – „Córki powietrza. Sen Balladyny”.

Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu. Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru.

Odeszła w wieku 93 lat, ale w naszych sercach i wspomnieniach będzie zawsze obecna.

Facebook

Sponsorowane

Zofia Bielewicz kariera

Zofia Bielewicz urodziła się 19 maja 1928 roku w Warszawie. Jej ociec był dyrygentem, a matka profesorką Konserwatorium Muzycznego. Zofia przede wszystkim związana była z teatrem. Zadebiutowała w 1945 roku w Teatrze Groteska w Krakowie. Natomiast z Teatrem Jana Kochanowskiego w Opolu związała się w 1974 roku. Pozostawiła po sobie aż 140 niezapomnianych ról.

Szerszemu gronu Polaków dała się jednak poznać z serialu “Świat według Kiepskich” czy “Pierwsza miłość”. W Kiepskich wcieliła się w rolę Malinowskiej. W ostatnim czasie niestety mogliśmy pożegnać również inne kultowe postacie produkcji Polsatu – Dariusza Gnatowskiego (serialowy Boczek), Ryszarda Kotysa (Paździoch) oraz Stanisława Wolskiego.(Tseo/PAT)

Facebook

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane
   Treść 18+
   Kliknij by zobaczyć wpis

   To były ostatnie sekundy jego życia. Nagranie spod Wrocławia przeraża

   Makabra niedaleko Rzeszowa! Motocyklista odrąbał maczetą dłoń rowerzyście