w

Nie żyje bliski przyjaciel Jana Pawła II. To on uratował papieża po zamachu

W wieku 92 lat odszedł profesor Gabriel Turowski. Był światowej sławy profesorem immunologii klinicznej i doktorem bakteriologii i mikrobiologii. Urodzony w 1929 roku na Podolu pracował w III Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Krakowie.

Sponsorowane

Po zamachu w maju 1981 roku uratował życie papieża Jana Pawła II

O śmierci wybitnego lekarza poinformowała Fundacja im. Służebnicy Bożej Siostry Magdaleny Epstein. W komunikacie nie zamieszczono informacji o bezpośredniej przyczynie zgonu. Wiemy za to, kiedy odbędzie się pogrzeb profesora. Zostanie pochowany 17 grudnia o godzinie 12.00 w rodzinnym grobowcu. Pogrzeb rozpocznie się mszą świętą w kaplicy na cmentarzu Salwatorskim, skąd żałobnicy udadzą się na miejsce wiecznego odpoczynku profesora.

Facebook

Dnia 2 grudnia odszedł do domu Ojca Gabriel Turowski, człowiek wielkiej wiary, przyjaciel naszego Klasztoru, dobry i szlachetny.

Pełni ufności wierzymy iż udał się na spotkanie ze Zbawicielem i ukochanym Wujkiem św. Janem Pawłem II . Polecamy jego dusze także Waszej modlitwie.

Sponsorowane

Facebook

Kim był Gabriel Turowski?

Profesor Gabriel Turowski przez wiele lat był jednym z najbliższych przyjaciół papieża Jana Pawła II. Po zamachu na papieża, był członkiem zespołu, który ratował życie Jana Pawła II w Poliklinice Gemelli. Został też odznaczony Złotym Medalem Papieskim IV Roku Pontyfikatu i był honorowym obywatelem Krakowa.

Facebook

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Maciej Stuhr boi się o własne życie i bliskich. “Lęk jest. Wszyscy się boimy”

   30-latka adoptowała chłopca i dziewczynkę. Po kilku miesiącach dowiedziała się, kim są